Japonsko

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 17663
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Japonsko

Příspěvek od Alchymista » 26 říj 2020, 19:45

https://cz.sputniknews.com/svet/2020102 ... ich-kuril/
Nový japonský předseda vlády chce vyřešit problém jižních Kuril
Japonský premiér Jošihide Suga prohlásil, že chce ukončit územní problém s Ruskem. Tokio si nárokuje ostrovy Kunašir, Šikotan, Iturup a Habomajské ostrovy a považuje je za své „severní území“.

„Nebudeme odkládat problém (řešení - pozn. red.) severních území pro budoucí generaci, je nutné udělat za ním tečku. Upřímnou výměnou názorů s Ruskem na nejvyšší úrovni se zaměřujeme na komplexní rozvoj japonsko-ruských vztahů, včetně uzavření mírové smlouvy,“ řekl Suga během svého projevu v parlamentu.

Sugův předchůdce Šinzó Abe aktivně podporoval dialog s Ruskem; absolvoval 27 setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. V roce 2018 v Singapuru se fakticky odklonil od základního kurzu Japonska, který spočíval v požadování návratu čtyř ostrovů, a byl ochoten k jednání s Moskvou na základě Společné sovětsko-japonské deklarace. V ní se hovořilo jen o dvou ostrovech - Habomaji a Šikotanu.

Jošihide Suga v září také hovořil s Putinem. Na základě výsledků rozhovoru v Tokiu prohlásili, že nový předseda vlády bude pokračovat v kurzu Abeho.

Na vztahy mezi Ruskem a Japonskem vrhá stín absence mírové smlouvy. Jak však opakovaně zdůrazňovali ruští představitelé, během jednání o podmínkách této dohody se nehovoří o předání ostrovů Japonsku.

V roce 1956 podepsaly SSSR a Japonsko společné prohlášení, ve němž Moskva souhlasila se zvážením takové možnosti při uzavírání mírové smlouvy. Sovětská vláda předpokládala, že problém tímto způsobem ukončí, zatímco Japonsko považovalo dohodu pouze za součást řešení problému, aniž by se vzdalo nároků na všechny ostrovy. Následná jednání nikam nevedla. Stanovisko Moskvy je takové, že ostrovy se po druhé světové válce staly součástí SSSR a ruská svrchovanost nad nimi je nezpochybnitelná.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 3297
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Japonsko

Příspěvek od Rado Info » 07 led 2021, 18:55

Stačí necelá sekunda. Japonský systém pozná člověka, i když nosí roušku
Japonská technologická společnost NEC představila systém pro rozpoznávání tváře, který dokáže identifikovat člověka, i když má obličej zakrytý rouškou. Technologie se zaměřuje na ty části obličeje, které nejsou zakryté, jako například oči
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/so ... .seznam_cz

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 17663
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Japonsko

Příspěvek od Alchymista » 11 led 2021, 10:14

https://rusvesna.su/news/1610349263
https://t.me/rusvesnasu/6200 (foto + video)
Сильнейшие снегопады в Японии, растёт число погибших (ФОТО, ВИДЕО)
Silné sneženie v Japonsku, stúpa počet obetí
translator píše:V Japonsku naďalej pokračuje husté sneženie, pri ktorom zahynulo osem ľudía viac ako 270 bolo zranených , informovala v pondelok 11. januára spoločnosť NHK.

"Od 5:00 ráno bolo v meste Toyama zaznamenaných 120 centimetrov snehu, v meste Fukui 100 centimetrov a v meste Niigata 63 centimetrov," uvádza sa v správe.

Nahromadené množstvo snehu bolo údajne viac ako dvojnásobné oproti priemeru v tomto ročnom období v prefektúrach Niigata, Toyama, Ishikawa a Fukui.
Meteorologická agentúra vyzýva ľudí, aby zbytočne nechodili von. Snehové zrážky budú pokračovať aj dnes. Na eliminácii následkov nepriaznivého počasia sa podieľali oddiely ozbrojených síl v krajine.
Pripomeňme, že sneženie na pobreží Japonského mora a na severe ostrova Hokkaido trvá už takmer týždeň. Včera v Japonsku uviazlo v jednej zápche viac ako tisíc automobilov.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 17663
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Japonsko

Příspěvek od Alchymista » 22 led 2021, 10:31

https://cz.sputniknews.com/svet/2021012 ... r-v-tokiu/
Mezinárodní olympijský výbor vyloučil zrušení Letních olympijských her v Tokiu
Letní olympijské hry v Tokiu, které jsou naplánovány na letošní léto, zrušeny nebudou, ale existuje varianta uspořádání olympiády bez zahraničních fanoušků, oznámil v rozhovoru pro Kyodo News člen Mezinárodního olympijského výboru Richard William Duncan Pound.
„MOV nemá v úmyslu rušit olympiádu. Neexistují důvody, aby neproběhla,“ uvedl nejstarší člen Mezinárodního olympijského výboru.
Pound zároveň podpořil myšlenku uspořádání olympijských her bez zahraničních fanoušků, když ji označil za „jednu z variant výběru“. Nevyloučil také, že štafeta olympijského ohně, která má začít 25. března ve Fukušime, může být zrušena.
„Pokud bude riziko příliš vysoké, její trasa se vždy může zkrátit, a jestli to bude zapotřebí, tak i úplně zrušit,“ zdůraznil člen MOV.
Člen MOV také vyjádřil názor, že konečné rozhodnutí o pořádání nebo nepořádání Letních olympijských her v Tokiu nemusí být přijato v březnu, jak se plánovalo, ale později. „Možná k tomu dojde později. Březen je konec zimy, což je špatná sezóna z pohledu šíření virů. V dubnu a květnu to bude lepší. Dává nám to naději,“ uvedl Paund.

Podle jeho názoru výsledky výzkumů veřejného mínění v Japonsku, podle kterých uspořádání olympiády podporuje méně než 20 % občanů země, jsou spojeny s nedostatečnou prací úřadů země s obyvatelstvem.

Paund také vysvětlit své dřívější vyjádření, ve kterém vyjádřil pesimistický pohled na uspořádání Letních olympijských her v Tokiu letos v létě: „Když se mě zeptali, jestli je možné garantovat uspořádání olympiády, odpověděl jsem, že to nikdo nemůže garantovat,“ dodal.

Mezinárodní olympijský výbor a organizační výbor Letních olympijských her v Tokiu na konci března loňského roku informovaly o přeložení olympiády na rok 2021 kvůli pandemii koronaviru. Letní olympijské hry v Tokiu mají proběhnout od 23. července do 8. srpna 2021. Paralympijské hry se budou konat od 24. srpna do 5. září.

​Olympijské hry byly odloženy vůbec poprvé za 124 let své existence. Připomeňme však, že se OH nekonaly ve válečných letech 1916, 1940 a 1944. V době studené války je zase v letech 1980 a 1984 ovlivnily bojkoty výprav.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 17663
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Japonsko

Příspěvek od Alchymista » 14 úno 2021, 17:11

https://cz.sputniknews.com/svet/2021021 ... 52-stupne/
V Japonsku došlo k dalšímu zemětřesení, tentokrát o síle 5,2 stupně
K opětovnému zemětřesení o magnitudě 5,2 stupně došlo v neděli odpoledne v prefektuře Fukušima, nebezpečí vlny tsunami není. Podle zprávy Hlavní meteorologické agentury Japonska byly otřesy zaznamenány v 16:31 místního času. Ohnisko zemětřesení leželo v hloubce 50 km pod vodou.

Otřesy o síle až 4 stupňů byly pocítěny v prefektuře Fukušima a Mijagi.

Včera došlo na severovýchodě Japonska k zemětřesení o síle 7,3 stupně. Otřesy byly zaznamenány v 23:08 místního času (15:08 SEČ) v prefektuře Fukušima v Pacifiku. Ohnisko leželo v hloubce 55 km. Maximální síla otřesů činila 6 stupňů podle japonské sedmibodové škály. Otřesy pocítili také v Tokiu, jejich síla v centru metropole dosáhla asi 4 stupňů.

Do jaderné elektrárny se dostala voda
Odborníci z energetické společnosti TEPCO (Tokyo Electric Power Company) zjistili při kontrole jaderné elektrárny Fukušima 1 a Fukušima 2 po prvním silném zemětřesení na severovýchodě, že nepatrné množství vody vyteklo z nádrží na upotřebené jaderné palivo v různých blocích elektrárny.

Ve zprávě pro tisk se praví, že v prvním energetickém bloku jaderné elektrárny Fukušima 2 vyteklo z nádrže na upotřebené jaderné palivo na podlahu asi 160 mililitrů vody. Z jiné nádrže vyteklo asi 1,4 litru tekutiny.
„Vyteklá voda neovlivní proces ochlazení upotřebeného paliva,“ zdůrazňuje se v zprávě.
Podle údajů televize NHK vyteklo rovněž v pátém energetickém bloku jaderné elektrárny Fukušima 1 v důsledku zemětřesení z nádrže s upotřebeným jaderným palivem asi 600 mililitrů vody a z nádrže šestého energetického bloku asi 1,6 litru.

Bylo také zaznamenáno, že dalších 600 mililitrů vody vyteklo z nádrže, jež je společná pro pátý a šestý energetický blok.

Televize upřesnila, že incident neohrozil životní prostředí, poněvadž vyteklé vody bylo příliš málo a obsah radioaktivních látek v tekutině byl příliš nízký.

Podleposledních zpráv bylo při zemětřesení zraněno 124 lidí. Více než polovina, 66 lidí, připadá na prefekturu Fukušima. O mrtvých zprávy zatím nejsou.

V jaderných elektrárnách této oblasti nebyly objeveny žádné poruchy nebo únik radiace. Vláda informovala, že bez elektřiny zůstal téměř milion domácností v okrese Kanto, do kterého patří Tokio, s výjimkou samotného hlavního města, a také v okrese Tóhoku. Přísun elektřiny se ve většině obcí podařilo téměř úplně obnovit do nedělního poledne.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6722
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Japonsko

Příspěvek od skflanker_ » 11 bře 2021, 20:00

Fukušima - 10 rokov po
V piatok 11.03.2011 po zemetrasení a cunami havária v A-elektrárni Fukušima 1, v reportáži zábery na krajinu 10 rokov po udalosti

https://youtu.be/QdlT4atvL54 zverejnené 11.03.2021, dĺžka videa 3:40 min.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 17663
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Japonsko

Příspěvek od Alchymista » 20 bře 2021, 19:18

https://echo24.cz/a/SRhWt/japonsko-zasa ... ly-tsunami
Japonsko zasáhlo silné zemětřesení, úřady se bály tsunami
Severovýchodní Japonsko zasáhlo silné zemětřesení o síle 6,9 stupně, uvedla japonská agentura Kjódó. Úřady původně vydaly varování před vlnou tsunami, které později odvolaly.

Japonská meteorologická služba přesto vyzvala občany, aby nechodili na pobřeží, kde hrozí vysoké vlny. Bezprostředně po události nebyly podle agentury Reuters hlášeny žádné větší škody ani zranění.

Epicentrum zemětřesení bylo v hloubce asi 60 kilometrů od pobřeží prefektury Mijagi. Na japonské stupnici seismické intenzity dosáhlo hodnoty 5, přičemž sedm je nejvyšší možná hodnota. Otřesy byly cítit v několika oblastech východního Japonska včetně 400 kilometrů vzdáleného Tokia.

Kvůli zemětřesení byl přerušen provoz rychlovlaků šinkanzen v oblasti. Zhruba 200 domácností bylo bez elektřiny. Společnost Tohoku Electric Power pozastavila provoz jaderné elektrárny Onagawa a později po prověrce potvrdila, že zařízení nebylo poškozeno. Správci elektrické sítě také kontrolovali odstavenou elektrárnu ve Fukušimě, kterou silně poškodilo zemětřesení a následná cunami přede deseti lety. Ani tam nebyly nalezeny žádné závady.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6751
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Japonsko

Příspěvek od martanus » 21 bře 2021, 12:07

Je to oficiální: Všem zahraničním cestujícím je zakázáno účastnit se tokijských her
Jak bylo předpovězeno a očekáváno, Mezinárodní olympijský výbor (IOC) a místní organizátoři olympijských her v Tokiu dospěli ke konečnému rozhodnutí o přijetí zahraničních diváků na hry a rozhodli, že letním hrám bude znemožněna účast externích cestujících .

„S cílem objasnit držitelům letenek žijících v zámoří a umožnit jim v této fázi upravit své cestovní plány, dospěly strany na japonské straně k závěru, že v době vstupu do Japonska nebudou moci vstoupit do Japonska. Olympijských a paralympijských hrách , “uvedl v sobotu tokijský organizační výbor .
https://www.zerohedge.com/covid-19/olym ... okyo-games
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6722
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Japonsko

Příspěvek od skflanker_ » 21 bře 2021, 21:50

↑↑ Po zemetrasení kontrola A-elektrárne Onagawa
Po silnom zemetrasení na severovýchode Japonska v okolí jadrovej elektrárne Onagawa boli v elektrárni odhalené menšie škody - objavili sa trhliny v strope, časť stropu spadla do bazéna s vyhoreným jadrovým palivom v III. reaktore.
Spoločnosť poznamenala, že časť ktorá spadla do bazéna je malá, takže tento incident nemal vplyv na bloky s vyhoretým jadrovým palivom. Spomínajú sa tiež praskliny v skle na strope na chodbe vedúce k 1. a 2. budove a ďalšie menšie škody.
Teraz sa I. reaktor JE Onagawa pripravuje na demontáž a II. aj III. reaktor sa odstavili pre plánovanú technickú kontrolu.
Zdroj https://ria.ru/20210321/zemletryasenie-1602182185.html z 21.03.2021

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 17663
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Japonsko

Příspěvek od Alchymista » 17 kvě 2021, 18:30

https://echo24.cz/a/Sn2Cu/temer-60-proc ... jskych-her
Téměř 60 procent Japonců si přeje zrušení letních olympijských her
Téměř 60 procent Japonců si přeje zrušení letních olympijských a paralympijských her. Vyplývá to z průzkumu, který v neděli zveřejnila japonská tisková agentura Kjódó. Čtvrtina dotázaných obyvatel pořadatelské země si myslí, že by se hry měly konat navzdory zhoršující se epidemické situaci, ale bez účasti diváků. Dalších 12,6 procenta respondentů se domnívá, že by alespoň omezený počet diváků měl mít přístup na sportoviště.

Výsledky průzkumu odrážejí narůstající skepsi z pořádání her, které již byly kvůli pandemii o rok odložené. V současnosti se ale Japonsko potýká se čtvrtou vlnou epidemie covidu-19 a bojuje s nakažlivějšími mutacemi koronaviru, připomíná Kjódó. Pořadatelé již dříve rozhodli, že se hry uskuteční bez účasti diváků ze zahraničí.

Olympijské hry mají začít 23. července. V Tokiu a dalších osmi prefekturách je až do 31. května vyhlášen stav nouze.

Průzkum sledoval také názor Japonců na postup očkování v zemi. Přesně 85 procent dotazovaných se domnívá, že očkování postupuje pomalu, 71,5 procenta lidí je nespokojeno s tím, jak vláda zvládá pandemii. Devět z deseti dotazovaných také vyjádřilo strach z nových mutací koronaviru, píše Kjódó.

Ve srovnání s dubnovým průzkumem vzrostla také nespokojenost lidí s vládou premiéra Jošihideho Sugy. Pozitivně ji teď hodnotí 41,1 procenta dotazovaných, v dubnu to bylo 44 procent. Negativní názor na Sugovu vládu má 47,3 procenta, v dubnu to bylo 36,1.

Výsledky průzkumu byly zveřejněny ve stejný den, kdy v šesti prefekturách začínají platit přísnější protiepidemická opatření.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 17663
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Japonsko

Příspěvek od Alchymista » 03 čer 2021, 18:55

https://cz.sputniknews.com/20210603/tok ... 13410.html
Tokio Rusku vyjádřilo protest kvůli zadržení japonské lodě
Vláda Japonsko oznámila Rusku protest v souvislosti se zadržením rybářského člunu v Ochotském moři a považuje podobný incident za nepřijatelný, uvedl to na tiskové konferenci hlavní tajemník japonské vlády Katsunobu Katō.
„Ruská strada tvrdí, že japonská loď lovila v ruské výlučné ekonomické zóně. Japonská strana trvá na tom, že rybaření probíhalo v japonské výlučné ekonomické zóně. Myslíme si, že činy ruské strany jsou nepřijatelné, v této souvislosti byl diplomatickými kanály v Moskvě, Južno-Sachalinsku a Tokiu vyjádřen protest,“ poznamenal hlavní tajemník.
Dodal také, že Japonsko požaduje okamžitě propuštění japonské lodě a rybářů.
„Dostali jsme potvrzení, že posádka lodě nemá zdravotní problémy. Také jsou zásobeni pitnou vodou a potravinami,“ zdůraznil Katō.

Konflikt v Ochotském moři
Na konci května ruští pohraničníci kvůli nezákonnému lovu zadrželi rybářský člun pod vlajkou Japonska v ruské výlučné ekonomické zóně v Ochotském moři. V tiskové zprávě pohraničního oddělení FSB pro Sachalinskou oblast bylo uvedeno, že posádka člunu nevyplnila příkaz o zastavení a pokusila se uniknout.
Podle pohraničníků během sledování loď nebezpečně manévrovala a ohrozila ruskou hlídkovou loď. Pohraničníci provedli varovnou střelbu, po které japonský člun stáhl plachty. Při prohlídce lodi pohraničníci našli živé kraby, vařené a mražené krabí potraviny a také rybářské vybavení. Loď byla zadržena a přepravena do přístavu Korsakova (Sachalin).

Srážka lodí
Minulý týden se nedaleko japonského města Mombetsu na ostrově Hokkaido srazila japonská rybářská loď s ruskou obchodní lodí Amur.
Posádka ruské lodi Amur zachránila pět osob z paluby japonské lodě, tři z nich však byly v bezvědomí. Informační agentura Kyodo později informovala o jejich smrti. Důvodem střetu obou lodí může být silná mlha. Loď Amur se samostatně dostala do přístavu v Mombetsu. Na ruské straně ke zraněním nedošlo.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host