SARS-CoV-2 (COVID-19)

Odpovědět
Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16993
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 07 dub 2021, 15:39

https://echo24.cz/a/SSsHg/who-nepodporu ... -cestovani
WHO nepodporuje zavedení vakcinačních pasů pro cestování
Světová zdravotnická organizace (WHO) nepodporuje zavedení vakcinačních pasů pro cestování mezi zeměmi, uvedla v úterý mluvčí organizace. Zatím podle ní není jisté, nakolik očkování brání šíření viru, rozhodnutí zdůvodnila i obavami ze znevýhodnění těch, kdo k vakcinaci nemají přístup.

"V tuto chvíli nemáme dostatečná data, zda očkování znamená, že virem nenakazíte ostatní," uvedla mluvčí Margaret Harrisová jeden z hlavních důvodů, proč WHO vakcinační pasy momentálně nepodporuje.

"V současné době nemá každý přístup k vakcíně a ve společnosti jsou skupiny lidí, kteří jsou z očkování vyloučeni," sdělila Harrisová. Podle ní se jedná například o těhotné ženy, děti či pacienty podrobující se imunosupresivní léčbě.
Snadnější cestování a oživení cestovního ruchu si od takzvaných covidových pasů slibuje například Evropská unie, mezi státy sedmadvacítky však ohledně jejich zavedení panují neshody. Pro se vyjádřily například státy jižní Evropy či středoevropské země včetně Česka, výhrady mají naopak Francie či Německo. Například Chorvatsko však na unijní dohodu nečekalo a od 1. dubna umožnilo očkovaným turistům vyhnout se po příjezdu do země karanténě.
Dobre hodené vidly...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16993
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 07 dub 2021, 15:59

https://cz.sputniknews.com/svet/2021040 ... australie/
EU zablokovala dodávky 3,1 milionu dávek vakcíny AstraZeneca do Austrálie
Evropská unie zablokovala dodávku 3,1 milionu dávek vakcíny AstraZeneca do Austrálie, uvádí agentura Reuters s odvoláním na zdroj v australské vládě.

Již dříve bylo uvedeno, že začátkem března byl zamítnut vývoz 250 tisíc dávek vakcíny AstraZeneca do Austrálie z důvodu zpoždění při poskytování tohoto přípravku Evropské unii.

Jak uvádí agentura, očkovací kampaň v Austrálii již zaostává oproti původnímu plánu o 83 %.
„Zatím zablokovali 3,1 milionu dávek,“ cituje agentura nejmenovaný zdroj a dodává, že bylo obdrženo pouze 300 000 dávek a dalších 400 000 by mělo být dodáno do konce dubna.
„Neztrácíme naději, ale přestali jsme je brát v úvahu v očekávaných dodávkách,“ uvedl zdroj.
Televizní kanál ABC uvádí, že předseda vlády Scott Morrison prohlásil, že proces očkování v zemi brzdí problémy s dodávkami, například byla zablokována dodávka 3,1 milionu dávek.
„Počátkem ledna jsme očekávali, že dostaneme těchto 3,1 milionu vakcín. Těch 3,1 milionu vakcín nebylo do Austrálie dodáno,“ citovala ho televizní stanice.
Podle nejnovějších údajů provedla Austrálie v pondělí 854 983 očkování vakcínou Pfizer a AstraZeneca.

Koncem ledna se Evropská komise dohodla na mechanismu kontroly vývozu vakcín proti koronaviru, vyrobených v EU, v reakci na zpoždění jejich dodávek do států Unie. V rámci tohoto mechanismu země Unie rozhoduje o možnosti vývozu přípravku a Evropská komise takové rozhodnutí schvaluje nebo zamítá. Z tohoto systému však bylo vyloučeno asi 90 států, včetně například sousedních zemí EU, balkánských států.

Souvislost mezi vakcínou AstraZeneca a případy trombózy
Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) uznává, že existuje souvislost mezi vakcínou proti koronaviru AstraZeneca a případy trombózy, a zkoumá zákonitosti, uvedl Marco Cavaleri, vedoucí odboru zdravotních hrozeb a strategie očkování agentury.
„Nyní je stále těžší hovořit o absenci kauzálního vztahu mezi očkováním vakcínou AstraZeneca a velmi vzácnými případy krevních sraženin spojených s nízkým počtem krevních destiček. Je zřejmé, že existuje souvislost,“ uvedl během rozhovoru o případech zaznamenaných v populaci do 55 let, většinou šlo o ženy.
Podle jeho slov práce na posouzení této souvislosti není „ani zdaleka dokončena“. Zdůraznil, že důvody této reakce zůstávají neznámé.

V březnu se začaly objevovat informace o nebezpečných komplikacích u některých pacientů očkovaných přípravkem AstraZeneca v EU.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16993
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 07 dub 2021, 16:03

https://cz.sputniknews.com/svet/2021040 ... sich-zemi/
Lavrov informoval o tom, že je Rusko připraveno dodávat vakcíny proti koronaviru do dalších zemí
Ruská federace je připravena transparentně dodávat vakcíny proti koronaviru potřebným zemím. V rozhovoru pro pákistánský deník News International to oznámil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Co dalšího ještě zaznělo z úst šéfa ruské diplomacie?
„Prioritou je v této fázi očkování populace. Otázka spravedlivé distribuce protikoronavirových vakcín je samozřejmě velmi citlivá, zejména pro nejchudší země. V tomto ohledu jsme připraveni transparentním způsobem dodávat bezpečné a účinné ruské vakcíny. V tomto směru je spousta práce,“ nechal se slyšet.
Ruský ministr rovněž připomněl, že s více než 50 zeměmi bylo dosaženo dohod o dodávkách vakcíny Sputnik V a v řadě zemí byla zahájena její výroba.
„I nadále budeme přispívat k mezinárodnímu úsilí v boji proti covidu-19. I nadále budeme pomáhat postiženým státům – a to jak ve dvoustranném formátu, tak prostřednictvím multilaterálních struktur,“ řekl Lavrov.
Dotyčný následně doplnil, že současná krize podle něj opět ukázala, že většina problémů naší doby se dříve či později stane běžnými.
„Účinně proti nim můžete bojovat pouze sjednocením. Proto jsme od samého začátku vyzývali naše partnery, aby podnikali společné kroky. Nyní je obzvláště důležité, aby byly pozastaveny obchodní bariéry, nelegitimní sankce, omezení ve finanční, technologické a informační oblasti,“ zdůraznil ruský ministr zahraničí.
Podle Lavrova epidemie vyvrátila mýtus o nadřazenosti ultraliberálního rozvojového modelu.
„Je zřejmé, že mnohem větší odolnost vůči stresu vykazují soběstačné země s jasně formulovanými národními zájmy. Ti, kteří se vydali na cestu vzdání se samostatnosti, části národní suverenity, se ocitli ve ztrátě,“ upozornil.
Závěrem ministr ještě dodal, že Moskva považuje Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) za hlavní mezinárodní platformu pro koordinaci globálního úsilí v boji proti pandemii.
„Vycházíme z toho, že organizace jako celek zvládá své funkce. Budeme jí i nadále poskytovat různorodou podporu,“ uzavřel celou věc.
Ruská vakcína proti koronaviru
Ministerstvo zdravotnictví v srpnu loňského roku zaregistrovalo první na světě vakcínu proti covidu-19 Sputnik V vyvinutou Ústavem epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji společně s Ruským fondem přímých investic (RDIF).

Vakcína Sputnik V byla zaregistrována v 59 zemích s celkovým počtem obyvatelstva přes 1,5 miliardy lidí. Účinnost Sputniku V činí 91,6 %, což potvrzuje publikace dat v The Lancet, jednom z nejstarších a nejuznávanějších medicínských časopisů světa. Vakcína je vyrobena na osvědčeném a dobře prozkoumaném základě lidských adenovirových vektorů a používá dva různé vektory pro dvě očkování, což zajistí delší dobu imunity než vakcíny používající stejný mechanismus pro obě očkování.

Připomeňme, že v Rusku byly vytvořeny také další dvě vakcíny proti covidu-19. Jedná se o vakcínu EpiVakKorona od střediska Vektor Rospotrebnadzoru a vakcínu KoviVak, kterou vyvinulo Čumakovovo středisko Ruské akademie věd.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16993
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 07 dub 2021, 16:05

https://cz.sputniknews.com/slovensko/20 ... cem-tydne/
Ministerstvo zdravotnictví SR: Výsledky zkoumání Sputniku V na Slovensku budou oznámeny koncem týdne
Výsledky studie ruské vakcíny proti koronaviru Sputnik V, provedené Státním ústavem pro kontrolu léčiv v Bratislavě (ŠÚKL), oznámí ministerstvo zdravotnictví na konci tohoto týdne, sdělila v úterý agentuře RIA Novosti mluvčí ministerstva Zuzana Eliášová.
„Výsledky zkoumání vakcíny Sputnik V, provedeného Státním ústavem pro kontrolu léčiv (ŠÚKL), oznámí ministerstvo zdravotnictví koncem tohoto týdne, pravděpodobně v pátek,“ řekl Eliášova.
Slovenský velvyslanec v Ruské federaci Lubomír Rehák již dříve agentuře RIA Novosti řekl, že Ministerstvo zdravotnictví SR může 6. dubna oznámit výsledky laboratorního zkoumání ruské vakcíny Sputnik V. Mluvčí Státního ústavu pro kontrolu léčiv Magdaléna Jurkemiková v úterý ráno řekla agentuře RIA Novosti, že veškerá dokumentace týkající se zkoumání ruské vakcíny v jejich ústavu byla zaslána ministerstvu zdravotnictví a oznámení jeho výsledků se očekává během tohoto dne.
„Mohu potvrdit, že náš ústav dokončil zkoumání vakcíny Sputnik V, veškerou příslušnou dokumentaci jsme předali Ministerstvu zdravotnictví Slovenska. Dnes během dne budou oznámeny výsledky studie, řekla Jurkemiková a dodala, že výsledky zkoumání mohou oznámit jak zástupci ústavu, tak i zástupci ministerstva zdravotnictví.
Jak již dříve uvedla mluvčí ministerstva zdravotnictví Eliášová, na Slovensku probíhalo laboratorní testování ruské vakcíny Sputnik V, první šarže byla přijata 1. března. Začátkem března tehdejší ministr zdravotnictví Marek Krajčí povolil výjimečné použití vakcíny Sputnik V v republice, přestože nebyla registrována u Evropské agentury pro léčivé přípravky.

Denník N: Je to jiná vakcína
Se svými vlastními informacemi přišel slovenský portál Denník N. V úterý informoval, že ŠÚKL nemá dostatek informací od výrobců Sputniku, aby rozhodl o jeho bezpečnosti. Jedná se o stanovisko, které úřad poskytl slovenskému ministerstvu zdravotnictví. Dále Denník N píše, že Slovensko dostalo jinou šarži vakcíny, než o které psal vědecký časopis Lancet. Samotný ústav informace ovšem nekomentoval.

Denník N uvádí, že ačkoli Sputnik V úspěšně prošel několika různými zkouškami, nelze na jejich základě definitivně rozhodnout o účinnosti a bezpečnosti této vakcíny. ŠÚKL navíc údajně neobdržel všechny dokumenty ohledně výroby a bezpečnosti přípravku. Další postup není známý

Nákup této vakcíny od Ruska z iniciativy tehdejšího předsedy vlády Igora Matoviče a ministra zdravotnictví Krajčího vyvolal skandál v řadách vládní koalice, protože ani vládní kolegové, ani prezidentka republiky Zuzana Čaputová, kteří měli námitky proti použití Sputniku V na Slovensku bez souhlasu evropského regulačního orgánu, nebyli o tom ze strany předsedy vlády informováni. A předsedové koaličních stran, kteří měli již dříve značné námitky vůči aktivitě předsedy vlády a ministra zdravotnictví, požadovali jejich rezignaci a hrozili rozpuštěním koalice.

V souvislosti s tím ministr zdravotnictví rezignoval začátkem března a koncem měsíce následoval jeho příkladu předseda vlády. Na konci března Čaputová přijala Matovičovu rezignaci a 1. dubna schválila nové složení vlády v čele s předsedou Eduardem Hegerem. Novým ministrem zdravotnictví byl jmenován brigádní generál Vladimír Lengvarský, který dříve pracoval jako ředitel Ústřední vojenské nemocnice ve městě Ružomberok na severu země.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16993
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 07 dub 2021, 17:01

https://cz.sputniknews.com/svet/2021040 ... isi-media/
EMA prověří dodržování etických standardů při testování Sputniku V, píší média
Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) příští týden zahájí vyšetřování, v jehož rámci bude prověřovat dodržování etických a vědeckých standardů při provedení klinických testů ruské vakcíny proti koronaviru Sputnik V. Informoval o tom anglický deník Financial Times.

Deník uvádí, že lidé obeznámení se schvalovacím procesem regulačního orgánu zdůvodnili nutnost provedení prověrky tím, že podle jejich informací nebyly klinické studie Sputniku V provedeny v úplném souladu s mezinárodními etickými normami.

Generální ředitel Ruského fondu přímých investic (RDIF) Kirill Dmitrijev však řekl novinám, že „nedošlo k žádnému tlaku (na účastníky pozn. red.) a při testování Sputniku V byly dodrženy všechny klinické postupy“.

Dmitrijev také Financial Times popřel zmíněnou informaci agentury Reuters, která se objevila loni v prosinci a pojednávala o tom, že někteří vojáci a státní zaměstnanci byli přinuceni k účasti na testech ruské vakcíny.

Dodal, že zahájení průběžného hodnocení vakcíny evropským regulátorem bylo naplánováno na příští týden.
„Nevíme však o žádných obavách EMA týkajících se klinické praxe (GCP). Únik informací o takových obavách je konkrétním příkladem toho, jak se lidé snaží podkopat schvalovací proces EMA, který by měl být nestranný a bez diskriminace,“ říká.
Koncem března vedoucí odboru zdravotních hrozeb a strategie očkování agentury EMA Marco Cavalery uvedl, že agentura vyšle v dubnu do Ruska skupinu expertů kvůli prověřování klinických testů a výroby ruské vakcíny proti koronaviru Sputnik V.

Ruská vakcína Sputnik V
Dne 11. srpna 2020 Rusko jako první země na světě zaregistrovalo vakcínu proti covidu-19 vyvinutou v Ústavu epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji ve spolupráci s Ruským fondem přímých investic a Ministerstvem obrany RF. Vakcína dostala název Sputnik V.

Bezpečnost vakcíny byla potvrzena ve studii, která se skládala ze dvou fází a zahrnovala 38 dobrovolníků. Bylo zjištěno, že všichni ti, kteří vakcínu dostali, si vyvinuli imunitu vůči infekci. Ředitel Ústavu N. F. Gamaleji Alexandr Ginzburg uvedl, že používání vakcíny mezi občany bude povoleno po třetí fázi výzkumu přípravku. O vakcínu už projevilo zájem hodně jiných zemí, podle ruského ministra zdravotnictví musí být však nejdříve vyrobeno dost dávek pro vnitřní trh. Jako první získají možnost naočkovat se ti, kdo pracují s nemocnými covidem-19 a lidmi z rizikových skupin. Hromadné očkování v Rusku začalo ve druhém prosincovém týdnu.

Vědecký časopis Lancet v únoru uveřejnil výsledky třetí fáze klinických studií ruské vakcíny Sputniku V proti covidu-19, které potvrzují její vysokou účinnost a bezpečnost.

Jak vyplývá z publikace ve vědeckém časopise Lancet, Sputnik V vykazuje vysokou imunogenitu a bezpečnost. Podle výsledků třetí fáze klinických studií je účinnost vakcíny 91,6 procenta, lék poskytuje plnou ochranu před závažnými případy covidu-19.
Takže teraz etických a budúci mesiac potom genderových a v lete potom ešte rasových... a potom si vymyslia ešte niečo... neviem... ekologiu, bezjadrový status...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16993
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 07 dub 2021, 17:03

:sipka: Vysvetlenie je vlastne veľmi jednoduché:
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/v-c ... ma-firmem/
V čele EMA je osoba, která lobovala za 30 největších farmaceutických společností v EU
Emer Cooke je irská farma lobistka, která se stala 16. listopadu 2020 ředitelkou evropské lékové agentury. (Foto: Youtube)

Tato osoba je známá ve farmaceutických kruzích jako farma lobistka, která roky loboval pro několik firem, jejichž vakcíny byly schváleny během jejího řízení evropské lékové agentury.

Na tyto souvislosti poukázal poslanec rakouského parlamentu Gerald Hauser. EMA je zodpovědná i za kroky, které brání používání účinných léků jako Ivermektin.

Emer Cooke od roku 1985 pracovala pro několik farmaceutické společnosti. Od 1991 do 1998 pracovala pro EFPIA, což je největší evropská farmaceutická lobbistická skupina, bojující za farmaceutické firmy.

V této organizaci bojovala za 30 největších farmaceutických společností v EU, kde patří: Pfizer, Astrazeneca, Novartis, Johnson & Johnson a další.

Rakouský politik Gerald Hauser (v níže uvedeném videu) označil její působení v EMA jako hladký vstup loutky farma firem a korupce.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 7740
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 07 dub 2021, 20:00

EU schvaluje „digitální očkovací pas“
25. března 2021 Evropský parlament rozhodl 468 hlasy ku 203 ve prospěch digitálního očkovacího pasu neboli „Green Pass“, kdy bude nutné, aby občané EU byli očkováni, pokud budou chtít cestovat nebo dokonce mít přístup k různým sociálním a kulturním aktivitám v rámci své vlastní komunity. Evropský digitální pas je součástí nechvalně známého projektu ID2020, sponzorovaného Světovou aliancí pro vakcinaci a imunizaci (GAVI), „která používá všeobecnou vakcinaci jako platformu pro digitální identitu“.

Je ironií, že toto historické hlasování - které se rovná vytvoření digitálního policejního státu - proběhlo sotva pár týdnů poté, co se 18 evropských zemí, včetně Francie, Itálie, Německa a Španělska, rozhodlo pozastavit očkování vakcínou mRNA AstraZeneka. V důsledku toho vydal kolektiv předních lékařů a vědců prohlášení, určené Evropské agentuře pro léčivé přípravky (EMA), v němž upozorňuje na: „závažné potenciální důsledky vakcinační technologie COVID-19 [mRNA], varujeme před možnými autoimunitními reakcemi, abnormální srážlivostí krve, mozkovou mrtvicí a vnitřním krvácením, také v mozku, míše a srdci.“ Naléhavý otevřený dopis od lékařů a vědců, adresovaný Evropské agentuře pro léčivé přípravky, týkající se bezpečnosti vakcín proti COVID-19, napsali Lékaři pro COVID Ethics, 10. března 2021.
http://www.zvedavec.org/komentare/2021/ ... kozeni.htm
"V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě..." ???
"Život člověka je jako role toaletního papíru - na začátku odmotáváš pomalu, ale jak se blížíš k závěru, ubývá to strašně rychle." Roman Horký, Kamelot

1stCLJan
Výkonný redaktor
Příspěvky: 952
Registrován: 07 úno 2017, 20:33

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od 1stCLJan » 07 dub 2021, 23:23

Výrobce vakcíny Sputnik V vyvrací fejky o jiném „slovenském“ Sputniku V a zprávu FT o speciálním vyšetřování EMA

Ruský fond přímých investic (RDIF) na svém Twitteru reagoval na zprávy slovenského Denníku N o výsledcích studie ruské vakcíny proti koronaviru Sputnik V, kterou provedl Státní ústav pro kontrolu léčiv v Bratislavě.

Podle stanoviska RDIF vakcína Sputnik V dodávaná na Slovensko odpovídá té, která prošla klinickými zkouškami.

„Zprávy odkazující na anonymní zdroje, že vakcína Sputnik V na Slovensku se trochu liší od vakcíny Sputnik V, která prošla klinickými testy, jsou falešné,“ uvedl ve středu výrobce vakcín.

RDIF se rovněž vyjádřil ke zprávě deníku Financial Times, že Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) hodlá provést kontrolu etických norem při zkouškách Sputniku V.

Fond vyzývá k použití oficiálních zpráv EMA a upozorňuje na to, že Sputnik V prochází postupným testováním EMA, v němž je „správná klinická praxe (GCP) součástí standardního postupu pro všechny vakcíny“.

Skutečnost, že jde o standardní postup, „který se vztahuje na všechny vakcíny“, potvrdila dnes na tiskové konferenci i výkonná ředitelka EMA.

„Zahájili jsme důsledné prošetření a zkoumáme údaje o vakcíně. V rámci tohoto procesu provedeme inspekci správné klinické praxe, která zajišťuje kontrolu dodržování klinických studií světovými standardy,“ sdělila.

https://cz.sputniknews.com/slovensko/20 ... pecialnim/

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16993
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 08 dub 2021, 13:12

https://www.zdravotnickydenik.cz/2021/0 ... h-financi/
MMF: Výdaje na očkování jsou nejrychlejší cestou k podpoře veřejných financí
Pandemie covidu-19 bude v letošním roce dál prohlubovat zadlužení globálního veřejného sektoru, vynakládání více peněz na urychlení očkování proti covidu je nicméně nejrychlejší cestou k normalizaci vládních financí. Ve své pravidelné zprávě, která se zabývá vývojem veřejných financí a fiskální politiky, to včera uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF).

Pokud se díky rychlejšímu očkování podaří dostat koronavirus dříve pod kontrolu, mohly by podle MMF vyspělé ekonomiky do roku 2025 vybrat na daních navíc přes bilion dolarů (zhruba 22 bilionů Kč). Globální hrubý domácí produkt (HDP) by se pak v tomto období díky rychlejšímu znovuotevírání podniků a obnovování pracovních míst mohl zvýšit asi o devět bilionů dolarů.

„Očkování tak přinese více peněz, než kolik bude stát, což znamená skvělé zhodnocení veřejných prostředků investovaných do posilování globální výroby a distribuce vakcín,“ uvedl MMF.

Fond odhaduje, že vlády od začátku pandemie do poloviny března v rámci svých rozpočtů vynaložily kolem 16 bilionů dolarů na stimulační opatření související s pandemií. Průměrný rozpočtový schodek ve vyspělých zemích loni vzrostl na 11,7 procenta HDP z 2,9 procenta v předchozím roce. Letos by se měl podle MMF snížit na 10,4 procenta.

Fond rovněž předpověděl, že veřejný dluh letos ve vyspělých ekonomikách vystoupí na 122,5 procenta HDP z loňských 120,1 procenta. Celosvětově by se pak měl zvýšit na rekordních 99 procent HDP z loňských 97 procent.

MMF v dnešní zprávě vyzval k cílenější podpoře zranitelných domácností a malých podniků. Zároveň však upozornil, že některé vyspělé země s vysokým zadlužením by měly začít pracovat na obnovování rozpočtového prostoru k řešení budoucích šoků. Tyto země by podle fondu měly připravit dlouhodobější mechanismy ke zvyšování příjmů a racionalizaci výdajů. Upřednostňovat by měly investice do boje s klimatickými změnami a snižování ekonomické nerovnosti.

Měnový fond už minulý týden uvedl, že vyspělé ekonomiky by mohly využít progresivnější zdanění příjmů, daně z nemovitostí, dědické a darovací daně i daně na „nadměrné“ firemní zisky ke snižování nerovností, které se prohloubily v důsledku pandemie covidu-19.
Výdaje na očkovanie sú najrýchlejšou cestou na presun verejných peňazí do správnych mešcov. Sputnik nesmie prejsť
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16993
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 08 dub 2021, 13:13

https://www.zdravotnickydenik.cz/2021/0 ... vedla-ema/
Krevní sraženiny by měly být uvedeny mezi vzácnými nežádoucími účinky vakcíny AstraZeneka, uvedla EMA
Výskyt krevních sraženin může být velmi vzácným vedlejším účinkem očkovací látky firmy AstraZeneca. Po podrobném hodnocení desítek případů úmrtí či zdravotních obtíží k tomu včera dospěla Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA). Její šéfka Emer Cookeová nicméně zdůraznila, že látka britsko-švédské společnosti je velmi efektivní a její přínos v boji proti nemoci covid-19 stále převyšuje možná rizika. EMA ponechala rozhodnutí, jak s vakcínou nakládat, na členských státech, jejichž ministři zdravotnictví se však na jednotné pozici během večerní videokonference neshodli.

...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16993
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 08 dub 2021, 13:34

https://echo24.cz/a/STXMZ/tretina-lidi- ... adi-studie
Třetina lidí po covidu-19 má neurologické potíže, deprese či úzkosti, uvádí studie
Každému třetímu z více než 230 tisíc zkoumaných pacientů, kteří překonali covid-19, byly do šesti měsíců diagnostikovány neurologické či psychiatrické potíže jako úzkosti nebo deprese, uvádí studie zveřejněná v úterý v odborném časopise The Lancet Psychiatry. Podle agentury AFP jde zatím o nejrozsáhlejší výzkum dopadu covidu-19 na mentální zdraví.

Autoři studie analyzovali elektronické zdravotní záznamy 236 379 pacientů po covidu-19, většinou Američanů, a zjistili, že diagnózu jednoho ze 14 častých neurologických či psychiatrických onemocnění dostalo 34 procent z nich. V kontrolní skupině vědci zkoumali pacienty, kteří prodělali chřipku a respirační onemocnění. Nejčastějším problémem, který byl pozorován u 17 procent pacientů po covidu-19, byly úzkosti, u 14 procent zkoumaných lidí se vyskytly afektivní poruchy.
V průměru méně časté u zkoumaného vzorku lidí bylo krvácení do mozku, které se vyskytlo u 0,6 procenta lidí, cévní mozková příhoda (u 2,1 procenta pacientů) a demence (0,7 procenta zkoumaných). Jejich výskyt byl ale vyšší u osob, které měly těžký průběh. Cévní mozková příhoda byla diagnostikována sedmi procentům pacientů, kteří byli hospitalizováni na jednotkách intenzivní péče, a demence téměř dvěma procentům z nich.

„Výsledky našeho výzkumu ukazují, že onemocnění mozku a psychické potíže jsou častější po prodělání covidu-19 než po chřipce a respiračních infekcích,“ uvedl Max Taquet, psychiatr z Oxfordské univerzity, který se podílel na vedení studie. Upřesnil, že studie nedokázala určit, které biologické či psychologické mechanismy konkrétně za vyšším výskytem obtíží stojí, a podtrhl, že je zapotřebí další zkoumání příčin, aby jim bylo možné předejít.

Obtíže jako úzkosti by mohly být zapříčiněny stresem zažívaným při onemocnění nebo hospitalizaci, zatímco cévní mozková příhoda nebo demence by mohly souviset s biologickým dopadem samotného viru nebo reakcí těla na infekci, uvedli podle zpravodajského portálu BBC autoři studie.

Přestože pro jednotlivce je riziko většiny onemocnění či obtíží malé, dopad na celou populaci by mohl být kvůli rozsahu pandemie covidu-19 „značný“, varoval Paul Harrison, další spoluautor studie, který taktéž působí na Oxfordské univerzitě.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 7740
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 08 dub 2021, 17:42

Ruský fond žádá od Slovenska, aby vrátilo vakcíny Sputnik V
Slovensko podle státního Ruského fondu přímých investic porušilo kontrakt na dodávku očkovací látky proti covidu-19. Fond proto požádal slovenskou vládu, aby vrátila zásilku této vakcíny, uvedla agentura Reuters. RDIF podle agentury TASS sdělil, že slovenský Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) porušil smlouvu tím, že zadal testování dodané zásilky Sputnik V laboratoři, která není součástí sítě oficiálních laboratoří Evropské unie, přestože tato síť je dostupná.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/rusky ... v/2018962?
"V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě..." ???
"Život člověka je jako role toaletního papíru - na začátku odmotáváš pomalu, ale jak se blížíš k závěru, ubývá to strašně rychle." Roman Horký, Kamelot

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Redakční rada
Příspěvky: 6096
Registrován: 10 úno 2017, 22:29
Bydliště: Praha

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Aaron Goldstein » 08 dub 2021, 19:39

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 7740
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 09 dub 2021, 09:38

Nadměrně nastavený parameter citlivosti PCR testů vyrábí nakažlivé i z nenakažených lidí
Jde o tzv. Ct (Cycle treshold). Hodnota tohoto parametru se neuvádí do testů, i proto je předmětem dohadů až pobouření.
Samotný vynálezce PCR testů prohlásil, že při určitém nastavení jsou tyto testy schopny nalézt cokoliv u kohokoliv. Parametr Ct jePRÝ(? dle organizátorů petice lékařů) v ČR nastaven na 40 až 45. To by pak vedlo k obrovskému záchytu falešně pozitivních výsledků. Doporučované hodnoty Ct mají být mnohem nižší. Laboratoře tento parametr lidem nesdělují, přestože podle instrukcí WHO z ledna, by ho sdělovat měly. Toto vede k mnoha zbytečným dohadům, u kterých není jisté, kde pravda přechází v pouhé drby...
https://nebrensky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=768815
"V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě..." ???
"Život člověka je jako role toaletního papíru - na začátku odmotáváš pomalu, ale jak se blížíš k závěru, ubývá to strašně rychle." Roman Horký, Kamelot

Uživatelský avatar
Tomas BB SK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2765
Registrován: 17 úno 2017, 18:33

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Tomas BB SK » 09 dub 2021, 15:54

ja som to vravel ze jarko bambulko nebol v izraeli riesit len radary...
Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) začína s odborníkmi diskutovať o zelenom certifikáte. Prostredníctvom platformy Slovensko.Digital chce NCZI otvoriť diskusiu so širokou aj odbornou verejnosťou. Ako informovala hovorkyňa národného centra Veronika Bauch, cieľom je nájsť funkčné aj technické riešenie zelených certifikátov pre občanov Slovenska.

„NCZI chce pozorne sledovať podnety, námety a odporúčania, a aktívne pristupovať k inšpiratívnym výstupom z diskusie. Zároveň zabezpečiť transparentný proces prípravy a realizácie tak očakávaného riešenia v dobe pandémie, ako je zelený certifikát,“ uviedol generálny riaditeľ NCZI Róbert Suja.

Na konci by podľa neho malo byť nielen zvýšenie komfortu ľudí v bežnom živote, ale aj kvalitná infraštruktúra covidových dát. Túto iniciatívu národného centra víta aj Slovensko.Digital. „Veríme, že sa týmto inšpirujú aj iné úrady a rezorty pri svojich projektoch,“ konštatoval Ján Suchal zo združenia.

Zelený certifikát bude bezpečným dokumentom pre obyvateľov Európskej únie, v ktorom sú sprístupnené COVID dáta o občanovi. Bude obsahovať informácie, či má občan za sebou vakcináciu, aktuálne výsledky PCR a antigénových testov, ale aj informáciu o prekonaní COVID-19.

Tieto informácie by boli podľa všetkého sprístupnené oprávneným orgánom ako QR-kód. Členské štáty Európskej únie počas jari pripravujú logistické kroky, aby pri predstavení digitálnej infraštruktúry, ktorú Európska komisia predstaví počas leta, už bola zabezpečená autentifikácia Digitálnych zelených certifikátov na území EÚ.

Európske štáty budú mať potom dostatok času na zapracovanie prípadných zmien v národných zdravotníckych systémoch či v legislatíve.
https://aktualizovane.sk/narodne-centru ... ifikatoch/
Poznej, co máš před svou tváří, a co je ti skryto, se ti odhalí. Neboť nic
není skrytého, co nebude odhaleno. Poznej sám sebe ...

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 2788
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od homer » 09 dub 2021, 19:22

Slovensko má poriadny malér: Sputniky máme okamžite odovzdať Maďarom, neminú nás ani sankcie!
Podľa našich zdrojov z oblasti diplomacie tu nejde len o to, že Sputniky musíme vrátiť. Odovzdať ich máme totiž maďarskej strane, kam sám Ivan Korčok priznal, že má Matovič namierené hneď zajtra. Príkaz Rusov na bezodkladne odovzdanie všetkých vakcín Sputnik maďarskej strane nám potvrdil aj predseda SNS Andrej Danko. Zajtra pôjde na stretnutí v Maďarsku tiež o tému Sputnikov a pravdepodobne aj o toto odovzdanie pomocou našich vládnych špeciálov.

To však nie je všetko. Okrem toho, že sa podľa našich zdrojov máme Sputnikov vzdať v prospech Maďarska, budeme navyše platiť aj sankcie, no zatiaľ ešte nie je isté v akej výške. Matovič pritom už dnes v poslednom statuse nazval kritikov Sputnika idiotmi, ktorí "môžu otvoriť šampanské". Matovičov hnev je očakávaný, keďže bol to on sám, kto Sputniky pred mesiacom vybavoval u ruskej strany a dokonca ich aj vítal na košickom letisku.
https://www.topky.sk/cl/10/2093055/EXKL ... i-sankcie-

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 7740
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 09 dub 2021, 20:22

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) bude o víkendu rozhodovat, zda nevrátit omezení shromažďování lidí třeba na venkovních sportovištích zpátky na dva. :nahlavu: :smich:
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/arenb ... a/2019786?
"V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě..." ???
"Život člověka je jako role toaletního papíru - na začátku odmotáváš pomalu, ale jak se blížíš k závěru, ubývá to strašně rychle." Roman Horký, Kamelot

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 7740
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 09 dub 2021, 20:44

Ministr vědomě porušuje zákon?
Pokud mne dnes sluch nešálil, tak nový ministr zdravotnictví na dnešní, jeho zcela první, tiskové konferenci bez uzardění prohlásil, že zcela vědomě a úmyslně porušují zákon? Opravdu ministr zdravotnictví zcela veřejně natvrdo prohlásil, že si je plně vědom toho, že těmi opatřeními porušují zákon, takže jim to do čtrnácti dnů až tří týdnů shodí právníci respektive soud? A že to dělají zcela účelově, aby tím získali těch čtrnáct dní? Dělá si z nás srandu?!? Kde to jsme, když ministr zcela vědomě a účelově vyhlašuje protiprávní opatření? Kam nám zmizel právní stát?
https://cilich.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=768845
"V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě..." ???
"Život člověka je jako role toaletního papíru - na začátku odmotáváš pomalu, ale jak se blížíš k závěru, ubývá to strašně rychle." Roman Horký, Kamelot

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 7740
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 09 dub 2021, 22:11

Jak jsem použil ochranu dýchacích cest
Soudruhu Hamáčku, ty respirátore jsou nějaké rozbité.

Přišla žena, že chce udělat nějaké adaptace v prádelně, aby se tam vešly dvě pračky a ještě sušička k tomu, tak že je třeba udělat k odpadu odbočku. Jenže ony jsou tam kachlíky. Loupat obkladačky ze zdi je něco jako řetězová reakce, sundáte jednu a zkurvíte dvě okolo, kolem každé té zkurvené zase zkurvíte dvě další a tak dále. To se ovšem nestane, pokud proškrábnete spáry mezi nima. Pamatuj si to, soudruhu, až budeš v base vykonávat nucené práce, pardon, zaměstnání při výkonu trestu za ty tvoje šmeliny s Čínou.

Jenže já neměl ten hypermoderní multifunkční tool a tak jsem se rozhodl udělat to úhlovou bruskou aka flexkou. Dal jsem tam ten fajnovej diamantovej kotouč na dlaždice a vydal se do sklepa.

Jenže kdo to dělal, ten mi potvrdí, že je to velmi velmi prašná činnost. Nehodlal jsem se toho bordelu nadýchat a tak jsem po cestě sáhnul po respirátoru. Byl to skvělý kousek KN95 made in China se škrtancem. Bylo na něm napsáno General public protection alias Všobecná veřejná ochrana. Byl už trochu jetej, tedy měl jsem ho na sobě ve čtvrtek předtím asi dvacet minut.

Tak jsem si narazil na ksicht obecnou ochranu, zkontroloval jestli doléhá, nahodil agregát a pustil se do toho. Za zhruba tři minuty jsem se začal dusit.
Musel jsem odtud odejít. Sundal jsem si ten srágor, seděl jsem ve vjezdu ke garáži a lapal jsem po dechu. Kvůli nedostatečné dechové kapacitě jsem mohl vyslovit pouze slova „krám“, „k hovnu“, „kurvy“ a po nějaké době „všechny pověsit“. Žena myslela, že mám infarkt nebo tamten Covid virus zabiják, ale bylo to tak, že jsem se nadýchal toho prachu skrz ten vysoce efektivní ochranný prostředek dýchacích cest.

Co vám mám povídat, soudruhu, trvalo asi půl hodiny, než jsem to všechno, co prošlo skrz ten životzachraňující respirátor, vykašlal, vysmrkal a vyplival. Chrchlal jsem jako důchodce v Kauflandu, když je akce na mrtvý ptáky z Vodňan. Zdaleka to nebyl konec, protože to nejlepší teprve přišlo. Tím chrchláním a smrkáním jsem si pokurvil něco v nose a začala mi z něj crčet krev. Krvácel jsem jako rozpočet Lidového domu, když měl platit Altnerovi. Nebylo to k zastavení. Seděl jsem, krev mi tekla z nosu, z pusy, do krku a pomalu přebarvovala oranžový ručník narudo, což bylo poněkud symbolické. Žena z toho byla vyděšená a chtěla, abych jel do nemocnice, což jsem odmítl, protože bych si nasvinil v autě, ale hlavně se tam právě sebeobětovali zdravotníci hrdinové. Já bych jim tam jako pacient v tom boji s pandemií jen překážel, takže bychom ten virus společně neporazili. Na druhou stranu jsem si zase říkal, že když z posledních sil padají na huby, tak že by nosy měli mít zmáknutý.

Říkal jsem si, co to kurva má bejt?
Já to samozřejmě nedělám poprvé. Už jsem to dělal víckrát. Měl jsem přitom vždy respirátor z hobbymarketu, co stál kolem 70 Kč a měl výdechový ventil. To samozřejmě teď nelze, protože pan Dušek má spočteno, že jeden výdechový ventil zabije až 4,27 příbuzného. Používal jsem tyto respirátory opakovaně. Tak jsem se vydal podívat se do dílny, jestli mi tam neleží nějaký tenhle fungující respirátor ze starých časů, kdy vládlo pravicové sobectví. Jeden tam byl. Sice nebyl v úplně optimální kondici, ale byl tam a zaznamenal jsem několik rozdílů. Ten hlavní byl, že byl asi tak dvakrát silnější a celkově působil podstatně robustnějším dojmem. Vyjádřeno negativně, ten repsirátor od vašich soudruhů z Číny je pořádnej šmejd soudruhu, a stojí za velkej pendrek, pane znovupředsedo.

No ale hlavně že se na tom tvoji čínští soudruzi soudruhu pořádně kapitalisticky napakujou.

Já tedy nejsem datovej vědec jako pan Kulveit nebo pan Ludwig a neumím uplácat z prdu krásnou lesklou kuličku, ale myslím si, že čím projde prach z omítky, tím projde také ten hrozný zabijácký virus. Ale nechci do toho nijak extrémně zabředávat. Poučil jsem se z krizového vývoje, přičemž mi došlo, že jsem udělal obrovskou chybu. Já jsem použil ochranný prostředek dýchacích cest jako ochranný prostředek dýchacích cest. To bylo samozřejmě hloupé, protože to není jeho funkce. Měl jsem o tom přemýšlet, více intenzivně a hlavně více politicky. Kdybych tak učinil, tak bych zvěděl, že respirátory nemají podobně jako roušky s ochranou dýchacích cest nic společného. Jde hlavně o to přemístit peníze z mé kapsy do Číny a vyslat vizuální signál ostatním, že taky hraju hru na Covid a dodržuji vládní nařízení.

Ale hlavně, společně to zvládneme! Někteří více, někteří méně.
https://dfens-cz.com/jak-jsem-pouzil-oc ... cich-cest/
"V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě..." ???
"Život člověka je jako role toaletního papíru - na začátku odmotáváš pomalu, ale jak se blížíš k závěru, ubývá to strašně rychle." Roman Horký, Kamelot

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 2788
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od homer » 10 dub 2021, 11:26

170683600_4056691877707863_803626905820437514_n.png

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host