Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5647
Registrován: 01 úno 2017, 15:31

Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od WuVirr » 30 zář 2018, 11:44

Xi Jinping, generální tajemník Ústřední komise Čínské komunistické strany, zdůraznil úsilí o komplexní posílení vojenského výcviku a vojenské připravenosti ozbrojených sil a zlepšení jeho schopnosti vyhrát války.

danny1691
Sponzor fóra
Příspěvky: 3036
Registrován: 06 úno 2017, 02:09

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od danny1691 » 12 črc 2019, 09:53

Společné cvičení armády Německa a ČLR. Cvičení probíhá v Německu od 3.7. do 17.7.
Cílem je zlepšit spolupráci obou armád při řešení humanitárních krizí.

https://twitter.com/pdchina/status/1148 ... 99360?s=21

Uživatelský avatar
Svarboj
Senior redaktor
Příspěvky: 3860
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od Svarboj » 27 led 2021, 12:46

Čína oznámila vojenské cvičení ve sporných vodách Jihočínského moře

Čína oznámila konání vojenského námořního cvičení v oblasti Jihočínského moře jen týden po dalším incidentu s americkou letadlovou lodí ve sporných vodách, informuje Reuters.
Oznámení čínského Úřadu pro námořní bezpečnost zakazuje od 27. do 30. ledna vstup do části Tonkinského zálivu, konkrétně do oblasti na západ od poloostrova Lej-čou, rozsah plánovaných cvičení zatím není jasný.

http://casopisargument.cz/?p=33955
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 10265
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od skflanker_ » 03 srp 2021, 22:25

Alchymista píše:
03 srp 2021, 18:52
Čínsko-ruské cvičení po destabilizujícím odchodu USA z Afghánistánu ...
Освоение китайского вооружения российскими участниками учения «Сибу/Взаимодействие-2021» // Osvojenie čínskych zbraní ruskými účastníkmi cvičenia "Sibu/Vzaimodejstvie 2021"

https://youtu.be/Enj2KFkY5GE zverejnené 03.08.2021, dĺžka videa 2:04 min.
Ruskí vojaci sa učia zaobchádzať s čínsku vojenskou technikou na mieste spoločného cvičenia "Сибу/Взаимодействие-2021" v autonómnej oblasti Ningxia Hui Čínskej ľudovej republiky. Zástupcovia VVO Ruska sa učia riadiť kolesové tanky a obrnené vozidlá Čínskej armády a používať ich zbrane. Výcvik osobne vedú skúsení inštruktori z pozemných síl PLA a zástupca veliteľa pozemných síl VVO generálporučík Michail Nosulev (Михаил Носулев). Ruské a čínske jednotky čaká niekoľko praktických cvičení, do ktorých sa zapoja nielen pozemné jednotky, ale aj letecké posádky. Hlavná fáza cvičenia "Сибу/Взаимодействие-2021" sa uskutoční na cvičisku Qingtunxia od pondelka 09. do piatka 13.08.2021 za účasti približne 13 000 vojakov z oboch krajín.
Klon https://vk.com/wall-123538639_1943323 z 03.08.2021

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 10265
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od skflanker_ » 14 říj 2021, 21:22

V Japonskom mori začalo spoločné čínsko-ruské námorné cvičenie "Námorná spolupráca 2021" (Морское взаимодействие-2021)
dĺžka cvičenia 4 dni, účasť okrem lodí aj 12 lietadiel námorných síl Číny a Ruska

https://youtu.be/T-hVYeSdCV8 zverejnené 14.10.2021, dĺžka videa 1:24 min.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 43734
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od Alchymista » 09 lis 2021, 13:14

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/jak ... i-cviceni/
http://czech.cri.cn/communication/3888/ ... 13411.html
Jak lze číst poslední společné čínsko-ruské námořní cvičení
V Pacifiku se v poslední době začala posilovat a aktivizovat proti-čínská skupina QUAD – USA, Indie, Japonsko a Austrálie – a trojice anglosaských zemí USA, Británie a Austrálie uzavřela smlouvu AUKUS o jaderných ponorkách. Tato smlouva není jen o nějakém lodním kontraktu, ze kterého anglosaské země dost záludným způsobem vytěsnily Francii. Je v podstatě nepřímou pozvánkou Austrálie do jaderného klubu a zároveň signálem Francii a EU se zeměmi NATO, že atlantické záležitosti pro USA přechází na druhou kolej, zatímco oblastí zájmu číslo jedna se stává Indo-pacifik, i to, že růst vlivu Francie a EU v Tichomoří, kterého se Francie snažila dosáhnout, není pro nové hegemony Pacifické oblasti žádoucí. A vůbec, že Tichý oceán se prohlašuje za „Anglosaský rybník“.

Ač je to lehce zaměřeno i proti Evropě, když to má oslabit i francouzské snahy o vliv v oblasti, tak pochopitelně je to zaměřeno hlavně proti Číně a Rusku. Nicméně tyto mocnosti jasně ukázaly, že Anglo-rybník z Pacifiku nebude. Uspořádaly společné námořní cvičení, které na rozdíl od těch předchozích mělo monumentální proporce, kdy manévry jejich bojové formace se rozprostřely přes více než 1700 námořních mil (3150 km), zřejmě aby ukázaly, že kdyby chtěl někdo uspořádat bitvu o Pacifik, tak s tím má počítat. A jejich námořnictva se zachovala i podobně vtíravě, jako to dělá s oblibou US Navy, když si hraje na válku těsně u čínského či ruského pobřeží, protože čínsko-ruská flotila v americkém stylu proplula průlivem Tsugaru mezi japonskými ostrovy Honšú a Hokkaido.

Ale když USA pořádají v oblasti podobné operace často se spoluúčastí svých spojenců, nesmí se divit, že tím v podstatě stanoví „módu“ a ostatní to pak začnou dělat také, když je to tak „šik“. Stejně jako je to s těmi námořními hlídkami USA a NATO kolem Číny a vůbec Východní Asie. USA a NATO tím stanovily „módu“, a tak v posledních letech na druhé straně proplouvají Tonkinským zálivem i společné námořní hlídky Číny a Vietnamu a Vietnamské námořnictvo společně hlídkuje i s námořnictvy Kambodže a Thajska v Thajském zálivu.

A toto námořní cvičení také silně připomínalo ta, která pořádají USA a NATO na zadním námořním dvorku Číny nebo Ruska, když poslední takové cvičení se považuje za asi hlavní příčinu, proč Rusko zrušilo svoji oficiální diplomatickou misi u NATO v Bruselu.

A když USA formují proti-čínské aliance QUAD a AUKUS k ohrazování Číny a Ruska v Západním Pacifiku a v Indickém oceánu, nemohou se moc divit, že Peking s Moskvou též vytvoří úzké partnerství. Ač spolu nemají žádnou formální dohodu o vojenské alianci, takové manévry jsou dokladem toho, že jejich ozbrojené síly mají vytvořené perfektní koordinační mechanismy, aby dovedly fungovat jako jeden funkční celek se sdílenými zdroji, společným komunikačním, průzkumným a velitelským systémem, kdy použití této koordinace je důkladně secvičené. Přičemž Rusko souběžně s tím čelí i provokativnímu tlaku u svých západních hranic s NATO a určitá eskalace probíhá zřejmě i v Doněcku.

Rusko se během těchto událostí rovněž zapojilo do společných námořních hlídek s Čínou a teď součinnost s ní nacvičuje v námořních manévrech monumentálních rozměrů, kdy námořnictva obou zemí, když začínala před lety se spoluprací, nejčastěji nacvičovala společné záchranné operace při katastrofách aj. spíše mírové činnosti. Teď však společně cvičí i pozemní vojska a občas společně i s vojsky středoasijských zemí.

Vznikající situace je rovněž krásnou ukázkou, jak americké geopolitické snahy mívají až příliš často přesně opačný účinek, než by ve Washingtonu chtěli. USA se od konce Studené války snažily nalákat středoasijské země, aby se zapojily do ohrazování Číny a Ruska, avšak z těchto zemí se stávají čím dál větší ekonomičtí a političtí partneři Pekingu a Moskvy a účastníci iniciativy BRI. Washington dělá vše proto, aby zapojil země ASEAN do ohrazování Číny, ty země se ale silně integrují s čínskou ekonomikou, naplno jedou v projektu BRI a spolupracují i vojensky. Nejvíce však USA vždy toužily zapojit Rusko do ohrazování Číny a Čínu do ohrazování Ruska. V poslední době je však svou šikanou spíše přímo „dohání“ k čím dál užší spolupráci.

Také, ač je QUAD a zejména AUKUS zjevně zaměřen v první řadě proti Číně, Rusko dobře ví, že co je v první řadě proti Číně, je v druhé řadě proti Rusku, a že nevzdorovat tomu společně by bylo nerozumné. Proto už Tichý oceán brázdí společné čínsko-ruské námořní hlídky a jejich společná cvičení mají formu, jako když spolu cvičí příslušníci stejné aliance, neboť mají společné zájmy a čelí společné hrozbě.

A teď si během cvičení společně zahráli i v další hře, která je v Pacifiku „v módě“ určované Amerikou, když jejich námořnictva v americkém stylu Japonsku „předváděla svaly“ za jeho „námořními humny“ a provokativně proplula průlivem Tsugaru, aby Japonsko vědělo, že budou-li se provokace od QUAD a AUKUS stupňovat, tak se má na co „těšit“. Američané posílají Číně a Rusku varovné nóty a vykřikují stížnosti na porušení svrchovanosti Japonska na jeho území, ale je to jen jeden ze zpětných rázů, plynoucích z vlastních japonských rozhodnutí. Tokio má podle mezinárodního práva možnost nárokovat si své teritoriální vody 12 námořních mil od pobřeží, ale úmyslně si v tomto průlivu nárokuje jen 3 míle, aby tudy mohly volně proplouvat americké lodě s jadernými zbraněmi proti Číně a Rusku, aniž by tím byl porušen princip bez-jaderného Japonska.

Tím však Tokio přenechalo volnost plavby i pro kterékoliv jiné válečné námořnictvo. A svým výrazným zapojením do aliancí QUAD a AUKUS, kdyby snad k něčemu hodně ošklivému došlo, se Japonsko snadno může stát celonárodním „sebevražedným atentátníkem“ ve službách Anglosasů a jejich snah o Pacifik jako „anglo-rybník“. Přitom např. ekonomické důvody má spíše k velice úzké spolupráci s Čínou a Ruskem, kdy řada japonských podniků úzce s Čínou spolupracuje i na vývoji špičkových průlomových technologií.

Současný tlak Anglo-aliance a jejich pomahačů ve hře na hegemona Pacifiku dosahuje opět toho, co obvykle. Dotlačí k úzkým partnerstvím ty, proti kterým jsou jejich aliance zaměřeny, jako je čínsko-ruské partnerství, které jak je vidět, dobře funguje, představuje sílu, příliš velkou, než aby někdo mohl pomýšlet na její zlomení, a ukazují všem, že hrát si s nimi je hra s ohněm, kdy takoví, jako Japonsko, by se měli mít zvláště na pozoru.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 43734
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od Alchymista » 25 kvě 2022, 15:47

https://echo24.cz/a/iZDKy/cina-s-ruskem ... dnal-biden
Čína s Ruskem prováděly letecké manévry. Útočná letadla letěla k Japonsku, kde jednal Biden
K vzdušnému prostoru Japonska se v úterý přiblížila ruská a čínská válečná letadla. V zemi jednal v tu dobu právě jednal americký prezident Joe Biden se spojenci Podle informací zahraničních médií Moskva a Peking uspořádaly první společné vojenské manévry od ruského útoku na Ukrajinu. Japonský ministr obrany Nobuo Kiši označil přelet bombardérů za pravděpodobnou provokaci ze strany Moskvy a Pekingu.

Spojené státy, Austrálie, Japonsko a Indie nebudou tolerovat silovou změnu statu quo, tedy stávající mezinárodní situace, v žádném regionu, zvláště ne v Asii a Tichomoří. Po setkání vůdců zemí aliance Quad to řekl premiér hostitelského Japonska Fumio Kišida. Nový předseda australské vlády Anthony Albanese prohlásil, že na summitu zazněla silná slova na adresu Ruska v souvislosti s jeho invazí na Ukrajinu.

Stín Číny a Ruska nad summitem podtrhl přelet bombardérů těchto dvou zemí v blízkosti japonského vzdušného prostoru. Podle japonského ministra obrany Nobua Kišiho se pravděpodobně jednalo o provokaci ze strany Moskvy a Pekingu. Od Východočínského moře podle něj k Japonsku přiletěla dvě čínská letadla, k nimž se pak připojila dvě ruská.

Deník The New York Times s odvoláním na nejmenované americké a jihokorejské činitele uvádí, že Čína a Rusko uspořádaly první společné vojenské cvičení od ruské invaze na Ukrajinu. Podle informací listu Financial Times nad Japonským mořem přelétaly bombardéry schopné nést jaderné hlavice. Nejmenovaný americký představitel médiím sdělil, že událost ukazuje hloubku spolupráce mezi Moskvou a Pekingem.

Informaci následně potvrdilo i čínské ministerstvo obrany, uvádí agentura Reuters. Podle něj šlo o „plánovanou každoroční vojenskou kooperaci.“ Žádný letoun nevstoupil do japonského vzdušného prostoru. Ruské ministerstvo obrany informovalo, že cvičná hlídka trvala asi 13 hodin.

Americký prezident Joe Biden hned na úvod summitu znovu ruskou invazi odsoudil a zároveň vyzdvihl potřebu pomoci napadené zemi. „Ocitli jsme se v temných časech naší společné historie,“ řekl Biden. „Je to víc než jen evropský problém, je to světový problém,“ dodal prezident.

„Ruský jednostranný, protiprávní, nemorální útok na ukrajinský lid je pobuřující a zvěrstva páchaná na nevinných civilistech jsou něčím, co jsme ve 21. století nečekali,“ uvedl australský vůdce Albanese. „Ruská invaze na Ukrajinu porušuje základní principy mezinárodního pořádku. Shodli jsme se, že jednostranné snahy změnit status quo silou nebudou nikdy nikde tolerovány, především pak ne v indicko-pacifickém regionu,“ prohlásil japonský premiér Kišida.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
Kalinac
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6199
Registrován: 24 úno 2017, 20:23

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od Kalinac » 17 zář 2022, 21:58

16. září 2022

Čína, Rusko drží 2. společnou námořní hlídku v Tichém oceánu
.
0lode.jpg
0lode.jpg (54.7 KiB) Zobrazeno 9794 x
.
Válečné lodě z Číny a Ruska se pustily do druhé společné námořní hlídky v Tichém oceánu krátce po strategickém cvičení Vostok-2022 vedeném Ruskem počátkem tohoto měsíce, což experti ve čtvrtek uvedli, že prokáže odpovědnost obou zemí jako hlavních mocností a přispěje k regionálnímu míru a stabilitě.
Během hlídky, která je součástí realizace programu vojenské spolupráce mezi Čínou a Ruskem, budou válečné lodě obou zemí provádět společné taktické manévry, komunikaci mezi loděmi ve skupině a cvičení zahrnující střelbu z ostrého dělostřelectva a lety vrtulníků na plavidlech, podle tiskové zprávy ruského ministerstva obrany ve čtvrtek.
Úkolem hlídky je posílit námořní spolupráci mezi Čínou a Ruskem, udržovat mír a stabilitu v asijsko-pacifickém regionu, monitorovat mořskou oblast a chránit námořní ekonomické aktivity Číny a Ruska, uvedla tisková zpráva.
Námořnictvo Čínské lidové osvobozenecké armády (PLA) vyslalo ke společné hlídce velký torpédoborec Nanchang typu 055, fregatu s řízenými střelami typu 054A Yancheng a komplexní zásobovací loď Dongpinghu typu 903A, zatímco ruské námořnictvo vyslalo fregatu Maršál Šapošnikov, korvetu Hrdina Ruské federace AldarA Cydenžapova, korvetu Soveršennyj, korvetu Gromkij a středně námořní tanker Pechenga, uvedla ruská tisková zpráva.
Stejná čínská plavidla se zúčastnila ruského cvičení Vostok-2022 od 1. do 7. září, kdy válečné lodě z obou zemí prováděly cvičení ve vodách a pobřežních zónách Japonského moře a Ochotského moře, podle předchozích zpráv médií.

Poslední společná námořní hlídka je druhou hlídkou obou zemí, protože čínské a ruské námořnictvo vytvořily společnou flotilu po vojenském cvičení Čína-Rusko Joint Sea-2021 v říjnu loňského roku a plavily se přes Japonské moře, západní Pacifik a Východočínské moře za sedm dní ve své první společné námořní hlídce, označující obeplutí Japonska.
V rámci plánované vojenské spolupráce se společná hlídka nezaměřuje na jinou stranu a nesouvisí se současnou regionální a mezinárodní situací, řekl ve čtvrtek global Times vojenský expert se sídlem v Pekingu a požádal o anonymitu.
Společná hlídka prakticky posílí schopnosti obou námořních sil při společném řešení tradičních a netradičních námořních hrozeb a ukazuje odpovědnost obou hlavních mocností za přispění k míru a stabilitě v regionu, řekl expert.
Čína a Rusko budou v budoucnu pokračovat v aktivitách vojenské spolupráce, řekl expert.

https://www.globaltimes.cn/page/202209/1275377.shtml
Pravda může být různá. Absolutní, relativní, částečná, úplná, krutá, sprostá, naprostá, veliká… A každý má tu svou.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 43734
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od Alchymista » 28 zář 2022, 21:02

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/pob ... nych-lodi/
Pobřežní stráž spatřila u Aljašky formaci čínských a ruských válečných lodí
Americká armáda v pondělí odhalila, že začátkem tohoto měsíce se loď americké pobřežní stráže vydala na rutinní hlídku v Beringově moři a její posádka překvapeně narazila na křižník s řízenými střelami čínského námořnictva PLA. (Foto: U. S. Coast Guard)

Ještě vzácnější a nečekanější však bylo, že pobřežní stráž brzy zjistila, že čínská loď nebyla sama, když plula u pobřeží Aljašky, ale doprovázely ji další dvě čínské vojenské lodě a čtyři ruská vojenská plavidla, včetně torpédoborce. Čínsko-ruská hlídková skupina byla popsána jako „v jedné formaci“.

Pobřežní stráž při zveřejnění fotografie ze setkání uvedla: „Posádka kutru pobřežní stráže Kimball při rutinní hlídce v Beringově moři narazila na křižník Čínské lidové republiky s řízenými střelami Renhai CG 101, který se plavil přibližně 75 námořních mil severně od ostrova Kiska na Aljašce, 19. září 2022.“

Podle dalších podrobností pobřežní stráže a zpráv agentury Associated Press:
Kimball z Honolulu, plavidlo o délce 418 stop, pozoroval, jak se lodě rozešly a rozptýlily. Leteckou podporu lodi Kimball poskytoval letoun C-130 Hercules ze stanice pobřežní stráže na Kodiaku.
Přestože formace operovala v souladu s mezinárodními pravidly a normami, budeme reagovat na přítomnost přítomností, abychom zajistili, že nedojde k narušení amerických zájmů v námořním prostředí kolem Aljašky,“ uvedl velitel 17. okrsku pobřežní stráže kontradmirál Nathan Moore.
Odkaz na hlídkovou strategii „přítomnost přítomností“ je metoda, jak odradit taková nepřátelská cizí plavidla od přiblížení se k americkým vodám udržováním časté hlídkové činnosti námořnictva a pobřežní stráže.

Tento poslední incident následuje po něčem podobném před rokem, kdy v září 2021 pozorovatelé pobřežní stráže spatřili čínské lodě 50 mil od Aleutských ostrovů. Čínské a ruské námořnictvo rovněž zvyšuje koordinovanou aktivitu v Japonském moři a v blízkosti japonských ostrovů, proti čemuž Tokio protestuje jako proti neoprávněnému vniknutí.
Čo robil kuter americkej pobrežnej stráže 75 míl od pobrežných vôd?
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14903
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od martanus » 26 lis 2022, 17:16

Vojenská akademie obrněných sil PLA (Čchang-čchun, provincie Ťi-lin) uspořádala první "Soutěž bezpilotních vozidel-2022".
▪️Soutěže se zúčastnilo 203 kadetů z vojenských škol v 59 týmech.
▪️Soutěžilo se v 8 disciplínách, včetně překonávání překážek s drony a oprav bezpilotních vozidel v terénu.

Účastník Li Jiahao řekl: "Během soutěže byly drony použity k bodovým útokům a byla organizována interakce mezi bezpilotními letouny s cílem převzít kontrolu nad osadami. Měli jsme možnost projít testem, který se blížil skutečnému boji.

Vidíme tedy, že velení PLA stále více zavádí používání bezpilotních platforem do osnov výcviku kadetů i do bojového výcviku ozbrojených sil v praxi. Tento proces samozřejmě nebyl zahájen dnes nebo včera, ale krize na Ukrajině jen dále povzbudila Čínu, aby této otázce věnovala zvláštní pozornost. Čím lépe se kadet během výcvikové školy naučí základy boje s bezpilotními letouny, tím dříve se bude moci dostat do tempa a čelit realitě vojenského boje. Potenciál Číny v oblasti bezpilotních letounů se každým rokem jen zvyšuje, jak se jasně ukázalo v posledních dvou letech na leteckém veletrhu Airshow China v Ču-chaji.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
https://t.me/china3army/17048
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14903
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od martanus » 29 lis 2022, 20:47

Cvičení čínských ozbrojených sil v roce 2021
https://t.me/china3army/17131
photo_2022-11-29_20-47-12.jpg
photo_2022-11-29_20-47-12.jpg (95.59 KiB) Zobrazeno 8874 x
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14903
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od martanus » 24 kvě 2023, 09:20

Čína se ničí první obranné linie Tchaj-wanu: záběry ze cvičení námořní pěchoty PLA v provincii Fujian
▪️ Námořní pěchota se má vylodit na pobřeží ostrova Tchaj-wan a prolomit první obrannou linii pro další ofenzivu do vnitrozemí.
▪️ Video ukazuje, jak stíhači po vylodění zaujímají bezpečné palebné pozice.
▪️ Pyrotechnici provedli bombardování zátarasových konstrukcí pro průjezd obrněných bojových vozidel pěchoty ZBL-09. Krytí zajišťoval kulometčík.
▪️ Vojáci s batohovými plamenomety byli zapojeni do zadýmování nepřítele ze zákopů. Útočné skupiny pracovaly na obsazení opěrných bodů. Dobytí klíčových výšin bylo zaznamenáno vyvěšením vlajky ČLR

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
https://t.me/china3army/21101
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14903
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od martanus » 09 čer 2023, 10:23

Zajímavé video v odkaze.
Speciální vojenská operace ruských ozbrojených sil na Ukrajině nutí Čínu změnit svůj přístup k moderní válce, protože Tchaj-wan se může přes noc stát krutým vtipem.

▪️ Peking nezahálí, ale aktivně zavádí do výcviku personálu bezpilotní systémy a robotické platformy. Výcvik je potřeba tady a teď, ne až vypukne konflikt nebo až rak na hoře zapíská. Jedině tak lze zachránit více životů.

▪️ Onehdy se na výcvikové základně Jiangnan v provincii Fujian konala soutěž mezi Čínskými lidovými milicemi. Zúčastnilo se jí asi 200 příslušníků z 22 jednotek milice z celé provincie.
https://t.me/china3army/21446
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
Kalinac
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6199
Registrován: 24 úno 2017, 20:23

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od Kalinac » 09 čer 2023, 18:51

Čína bude hostit Rusko ve společném cvičení, potvrdili vysocí vojenští představitelé v rozhovorech
Rusko se zúčastní vojenského cvičení organizovaného Čínou, potvrdili vysocí vojenští vůdci obou zemí na videokonferenci, která se konala v pátek, přičemž pozorovatelé říkají, že společná strategická cvičení Číny a Ruska by se mohla stát rutinou.
Liu Zhenli, člen Ústřední vojenské komise (CMC) a náčelník štábu odboru společného štábu CMC, a Valerij Gerasimov, první náměstek ruského ministra obrany a náčelník generálního štábu ruských ozbrojených sil, měli v pátek videokonferenci, na které si vyměnili názory na provádění konsensu dosažených oběma hlavami států a prohloubení spolupráce mezi oběma stranami armády, uvedlo v pátek v tiskové zprávě čínské ministerstvo národní obrany.

Obě strany společně potvrdily, že Rusko odpoví na pozvání Číny a zúčastní se cvičení Northern/Interaction-2023 organizovaného Čínou.
Bude to znamenat další vojenskou spolupráci mezi Čínou a Ruskem poté, co obě země ve středu ukončily dvoudenní šestou společnou leteckou strategickou hlídku v asijsko-pacifickém regionu.
Zatímco tisková zpráva neposkytla více podrobností o cvičení Northern/Interaction-2023, čínský vojenský expert, který si přál zůstat v anonymitě, řekl v neděli Global Times, že cvičení bude pravděpodobně druhým čínsko-ruským společným strategickým cvičením, které se bude konat v Číně.
V srpnu 2021 Čína hostila Rusko v pětidenním společném strategickém cvičení Western/Interaction-2021, překládaném také jako Zapad/Interaction nebo Sibu/Interaction, v autonomní oblasti Ningxia Hui v severozápadní Číně, které se zúčastnilo velké množství pozemních a leteckých sil a ukázalo schopnosti obou zemí společně řešit otázky regionální bezpečnosti, včetně terorismu, jakož i globálních výzev vyvolaných zeměmi jako USA.
Rusko každoročně pořádá vlastní strategická cvičení ve čtyřech směrech, a to západní Západ, jižní Kavkaz, centrální Sentr a východní Vostok. Nyní, když společná cvičení Číny a Ruska mají západní / interakci v roce 2021 a severní / interakci v roce 2023, taková cvičení by se mohla stát pravidelnými a mohla by se konat na rotačním základě podobném ruským cvičením se zaměřením na vojenskou spolupráci v různých regionech, řekl expert.
Videokonference mezi Liou a Gerasimovem se uskutečnila v době, kdy USA nedávno vystupňovaly vojenské provokace proti Číně, včetně vyslání válečných lodí a bojových letadel do Tchajwanského průlivu a Jihočínského moře, prodeje zbraní na ostrov Tchaj-wan a pořádání společných cvičení s regionálními spojenci, včetně Japonska a Filipín zaměřených na Čínu. a zároveň pokračoval v rozdmýchávání rusko-ukrajinského konfliktu dodávkami zbraní na Ukrajinu.
Koordinační úsilí Ruska a Číny na mezinárodní scéně má stabilizační účinek na situaci ve světě, řekl Gerasimov na videokonferenci podle tiskové zprávy ruského ministerstva obrany.
Ozbrojené síly obou zemí by měly pokračovat ve společných aktivitách, pokud jde o operační a bojový výcvik, řekl Gerasimov.

https://www.globaltimes.cn/page/202306/1292308.shtml

Pravda může být různá. Absolutní, relativní, částečná, úplná, krutá, sprostá, naprostá, veliká… A každý má tu svou.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14903
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od martanus » 27 srp 2023, 11:30

Snímky z cvičení ostré střelby 71. armádní letecké brigády 71. armádní letecké brigády Východního velitelství PLA v přilehlé vodní oblasti Tchajwanského průlivu. Hlavní důraz byl kladen na manévrování ve vzduchu v malých výškách, vstup do pozic k zasažení cílů na malých ostrovech simulujících tchajwanské objekty a vyhýbání se nepřátelským raketovým útokům. Do palebného útoku byly zapojeny bitevní vrtulníky Zhi-19.

Srpen 2023.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
https://t.me/china3army/23631
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14903
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od martanus » 03 zář 2023, 10:41

Na letišti Baitabu ve městě Lianyungang v provincii Jiangsu, kde sídlí 95. stíhací letecká brigáda Východního velitelství vzdušných sil PLA, se koncem srpna uskutečnilo cvičení. Účelem cvičení bylo prověřit připravenost zúčastněných sil k rychlé obnově objektu poškozeného nepřátelským náletem. Podle scénáře byla v důsledku použití leteckých pum nepřítelem zničena vzletová a přistávací dráha. Do obnovovacích prací byly zapojeny záchranné složky se speciálním vybavením a ženisté, kteří během tří hodin dokázali odstranit nevybuchlou munici a opravit zničené úseky vzletové a přistávací dráhy, což umožnilo letišti pokračovat v provozu a přijímat bojová letadla.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

https://t.me/china3army/23821
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 10265
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od skflanker_ » 06 zář 2023, 20:46

Začali spoločné cvičenia VVS Číny a Pakistanu
20230905.jpg
Zdroj https://vk.com/wall-173678697_337387 / https://t.me/infantmilitario/106447 z 05.09.2023

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14903
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od martanus » 09 zář 2023, 10:56

PLA se připravuje na obojživelnou operaci v oblasti Tchaj-wanu
Na videu jsou záběry z výcviku 14. obojživelné brigády 73. obojživelné brigády východního velení PLA.

▪️ Na jedné z pláží v čínské provincii Fujian (souřadnice: 23.67703,117.47126) jednotka cvičila úkoly spojené s překonáním vodní překážky, naložením a zajištěním vojenské techniky v nákladových prostorech vyloďovacích plavidel, aby ji dopravila do určené oblasti a vylodila se. Poté se po seřazení do bojové sestavy - dvou linií (vznášejících se) - posádky bojových vozidel a tanků přesunuly směrem k pobřeží podmíněného nepřítele a vedly palbu na pobřežní cíle simulující nepřátelská opevnění.

▪️ Do palby se zapojily posádky plovoucích bojových vozidel pěchoty ZBD-05 a tanků ZLT-05. Přinejmenším 28 jednotek. Tři vyloďovací lodě z 5. brigády vyloďovacích lodí Východní flotily námořnictva PLA, včetně lodí Putoshan (č. 939) a (č. 977) typu 072, byly zapojeny do dodávek vybavení.

▪️ Po vylodění na pobřeží byly splněny úkoly vylodění vojsk a prolomení nepřátelské obrany za účelem obsazení předmostí.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
https://t.me/china3army/24012
киттт_edit.mp4
(19.11 MiB) Staženo 88 x
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14903
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od martanus » 30 říj 2023, 13:13

Východní velitelství letectva PLA pokračuje ve výcviku pohotovostních služeb, aby mohly reagovat na mimořádné situace. Další cvičení hodnotilo jejich připravenost okamžitě obnovit zničený povrch fiktivní vzletové a přistávací dráhy v důsledku "nepřátelského bombardování".
https://t.me/China3army/25425
Восток_edit.mp4
(35.73 MiB) Staženo 74 x
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 43734
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od Alchymista » 26 lis 2023, 01:28

https://sputnikglobe.com/20231125/chine ... 02829.html
Hovorca čínskej armády oznámil vojenské cvičenia na hraniciach s Mjanmarskom
PEKING, (Sputnik) - Čínska ľudová oslobodzovacia armáda (ČĽA) v sobotu začala vojenské cvičenia na čínskej strane čínsko-myanmarskej hranice, uviedol hovorca Južného divadelného veliteľstva ČĽA Tian Junli.
"V rámci ročného plánu cvičení veliteľstvo južného divadla PLA zorganizovalo armádne jednotky, ktoré od 25. novembra vykonávajú vojenské cvičenia na čínskej strane čínsko-myanmarskej hranice," uviedol Tian vo vyhlásení.
Cieľom cvičení je otestovať mobilitu armády, kontrolu hraníc a palebnú silu, uvádza sa vo vyhlásení.
Jednotky Južného divadelného veliteľstva sú vždy pripravené brániť štátnu suverenitu, stabilitu hraníc a bezpečnosť ľudí, uviedol Tian. Informácie o trvaní a rozsahu cvičení sa neuvádzajú.
Po získaní nezávislosti Mjanmarska od Spojeného kráľovstva v roku 1948 viedli ústredné orgány a vojenské skupiny etnických menšín v krajine občiansku vojnu, ktorá trvala až do 90. rokov 20. storočia. Regionálni experti sa domnievajú, že od februára 2021, keď sa moci v Mjanmarsku chopila armáda, dochádza k novej eskalácii občianskej vojny.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Odpovědět