Vidlákovo kydání...

Odpovědět
Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 03 kvě 2026, 22:04

Ještě lepší příležitost…

by Vidlák 3 května, 2026

Na světě existují čtyři geopolitická ohniska napětí. Ukrajina, Blízký východ, hranice mezi severní a jižní Koreou a Tchajwan. Ukrajina hoří už čtyři roky, Blízký východ dva roky plápolal a teď se pořádně rozhořel s globálními důsledky, Kim Čong Un je zatím v klidu, protože si včas pořídil atomové zbraně i raketové nosiče na ně a Čína pravidelně pořádá námořní cvičení kolem Tchajwanu.
Prozatím se ani jedno z uvedených ohnisek nepodařilo uhasit ani vyřešit příčiny konfliktu, aby pominuly důvody pro jeho existenci. Zkáza na Ukrajině je vidět i z vesmíru v podobě pruhu naprosto rozstřílené půdy, zkáza v Perském zálivu má podobu černého kouře a mazutového deště a i když my na Alternativě vidíme i jiné střípky, které nám objektivní a vyvážená Česká televize raději neukáže, asi se shodneme, že konec napětí a bojů je zatím v nedohlednu.

Jediné, co je v záplavě propagandy nepochybné, je fakt, že Západ spotřebovává svou výzbroj rychleji, než ji dokáže vyrábět. To, co se za posledních třicet let uložilo do zbrojních skladů, to z menší části spotřebovali Ukrajinci a z větší části to teď spotřebovali Američané. I Izraelci přišli o víc tanků rychleji, než bys řekl: „Hasan Nasralláh“ a k říčce Lítání v Libanonu se ani nepřiblížili. Technologická změna armád začala v únoru roku 2022. Všichni od té doby začínají takřka znovu od nuly, jen, někteří už to pochopili a někteří ještě ne.

Za poslední čtyři roky jsme několikrát zažili situaci, kdy to vypadalo, že Čína už už zaútočí na Tchajwan. Její strategická situace přece nikdy nebyla lepší. Dodávky amerických zbraní šly přednostně na Ukrajinu a zbrojní dodávky pro ostatní partnery se zpožďovaly. Několikrát vyplulo čínské námořnictvo v ústrety americkým lodím, které demonstrativně propoluvaly tchajwanskou úžinou. Námořní manévry s nácvikem vylodění a použitím statisíců dronů se konají každý rok. Ale přesto se čínské lodě nakonec vždycky vrátily do přístavů.

Teď, když americké námořnictvo utrpělo vítězství nad Íránem, to bylo znovu slyšet ze všech stran. Američané mají na Blízkém východě polovinu svého válečného námořnictva a nikdy neměli tak malé zásoby raket protivzdušné obrany. Nikdy nebyli tak zaangažovaní v asymetrických konfliktech, nikdy nebyly jejich základny pod takovým útokem, nikdy nepotřebovali tolik tankovacích letadel a nikdy nepřišli o tolik stíhaček i dronů. Žluťáci mají jedinečnou příležitost!

Přesto Číňan neudeřil.

Donald Trump dokázal přejmenovat Hormuzský průliv na Schroedingerův průliv, protože přes něj lodě zároveň proplouvají i neproplouvají, což nejvíc škodí americkým spojencům na Dálném Východě a také to škodí Indům. Číňanům to škodí asi nejméně. Donald Trump stáhl z Jižní Koreje rakety THAAD, protože je potřeboval v Tel Avivu, ale Sitting Ping této americké nouze nijak nevyužil. Vlastně udělal jedinou věc – sešel se s předsedou tchajwanského Kuomintangu. Mírové sbližování, vole!

Ano, za posledních dvacet let se čínský vliv ve světě zmnohonásobil právě proto, že Číňané nepřijeli střílet, ale stavět železnice, investovat do přístavů, otevírat doly a prodávat svoje ultralevná auta. Chápu čínské vedení, že je zdrženlivé. Nicméně, Tchiawan je nepotopitelná americká letadlová loď na dohled od čínského pobřeží. Vladimír Putin si svůj Krym zabral (a ubránil) už dávno, Írán si vybojoval nadvládu nad Hormuzským průlivem. Čína? Ta nic. Světová průmyslová velmoc číslo jedna musí strpět zvědavé americké oči kousek od svých břehů.

Proč Číňan nevyužil příležitosti? Za poslední čtyři roky jich měl přece několik.

Nejspíš proto, že se podmínky pro případnou invazi stále zlepšují. Za Bidena Američanům ubývaly rakety a za Trumpa to jde ještě rychleji. Jestliže teď analytici hovoří o nejlepší příležitosti pro Čínu, Sitting Ping má zřejmě informace, že Západ ještě pořád není na dně a pořád ještě má kam klesat. Strategická situace Spojených států a jejich spojenců se bude zhoršovat, nikoliv zlepšovat. Ještě dlouho budou spotřebovávat zbraně rychleji, než je dokážou vyrobit. Ještě zdaleka si nehodlají odbourat regulace, které jim brání v opětovném vybudování průmyslu. Ještě stále o jaderné energetice jen mluví. Ještě stále nemají v komerčním provozu ani jeden mikroreaktor. Ještě pořád vymýšlejí akcelerační zóny pro větrníky, na které padne víc betonu než na jadernou elektrárnu, ale jejich výkon bude směšně malý a ještě navíc nestabilní.

Zdá se, že Čína je stále ještě optimistická a má důvody si myslet, že stojí za to s Tchajwanem čekat. Pro Čínu bude líp a pro Západ bude hůř. Geostrategická pozice Číny se bude zlepšovat. Dokonce se možná bude zlepšovat tak moc, že se Tchajwanci ještě rádi vrátí do staré dobré Číny dobrovolně a s budovatelskou písní na rtech. Geopolitický vývoj se zatím nikterak neláme ani nemění. Západ slábne, Čína sílí.

Ano, v posledních letech to vypadá že americké HDP zase začalo růst rychleji, než to čínské, ale v podstatě je to taženo jen boomem v oblasti umělé inteligence a tím, že se Spojené státy zadlužují o bilion dolarů každých sto dní. Situace běžných Američanů se nijak nezlepšuje, ba naopak. K tomu nejspíš za půl roku Demokraté ovládnou Sněmovnu reprezentantů a v krajním případě i americký Senát. Donald Trump se stane chromou kachnou a po zbytek volebního období bude mít značně svázané ruce a spoustu starostí s „impíčmenty,“ které půjdou jeden za druhým.

Umělou inteligenci, navíc čínská vláda ani nezařadila mezi hlavní priority příští pětiletky. Můžeme hádat, zda proto, že ji komerční sektor financuje dostatečně i bez státních zásahů a nebo tam usoudili, že to zase tak velké terno nebude. Něco to přinese, svět to zase posune, ale bude to trvat déle, bude to dražší a pro investory to nakonec nebude žádný klondajk.

Ale ať tak či onak, Čína zatím nepředpokládá, že by se Trumpovi (a tím méně Leyenové) podařil nějaký zvrat situace. Nepředpokládá, že by se pozice Američanů začala zlepšovat a nepředpokládá, že by Západ upevnil svůj vliv. Naopak si myslí, že v blízké budoucnosti bude mít ještě lepší příležitost, jak si vyřešit své ohnisko napětí s Tchajwanem. Předpokládá, že v budoucnu to zvládne lépe, snáze a s menšími náklady než teď. Stav, kdy americké zásoby raket klesly na polovinu, zřejmě ještě není nic proti tomu, jak to bude vypadat za rok či dva. Zdá se, že Sitting Ping zatím předpokládá, že Donald Trump svoje geopolitické zápasy bude prohrávat čím dál rychleji.
Vlastně se toho docela děsím. Tolik průserů jsme za posledních šest let udělali, ale Čína stále předpokládá, že uděláme ještě větší. Tolik blbců jsme zvolili, tolik peněz spláchli do zlatých záchodů Timura Mindiče a Čína s ledovým klidem předpokládá, že v tom budeme pokračovat.
https://web.litterate.cz/jeste-lepsi-prilezitost/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 05 kvě 2026, 03:43

Fakt nepojede?

by Vidlák 4 května, 2026

Krátký justiční úvodník:

Naše země se dopracovala na úplně novou úroveň liberální demokracie, ve které soudce „ví, jak musí rozhodnout.“ Tak alespoň zněl titulek na Seznam zprávách, než ho změnili. Jana Nagyová totiž byla odsouzena za Čapí hnízdo. Soudce Šott ji odsoudil, protože to dostal befélem, ale v odůvodnění trval na její nevině. Vítejte v České republice, léta Páně 2026.

Pravda a láska takovýto postup vydává za pokrok a myslí si, jak tím posílil právní stát. Ve skutečnosti jsme se zase o notný kus přiblížili k nějaké nové husitské revoluci. Až zase někdo bude mluvit o nezávislosti soudců, myslím, že správnou reakcí je plivanec do Minářovy tváře. Ale to já jen tak…

A teď už dnešní text:

V posledních dnech se znovu rozjíždí henta „extrémní kohabitace,“ kterou sliboval Petr Macinka Petru Pavlovi, pokud bude nadále odmítat jmenovat Filipa Turka ministrem. V posledních dnech náš prostořeký ministr zahraničí (Pámbu zaplať) docela hezky rýpal do Kolářova Nývlta i do samotného protokoláře Koláře. V neděli řekl u Tománkové, že summit NATO v Ankaře není žádný sjezd lampasáků ve výslužbě, mnohokrát předtím zopakoval, že Petr Pavel na tento summit nepojede, ale naopak pojede Jakub Landovský, který se stal vládním zmocněncem pro plnění závazků k NATO…
Ano, takovou funkci my máme. Zmocněnec pro plnění závazků vůči NATO. Obvykle se taková funkce zřizuje, když závazky splnit nechcete, ale také se nechcete kvůli tomu rozhádat se svými (bývalými) spojenci. Prostě někoho za solidní plat přesvědčíte, aby se stal obětním kozlem místo vás a ideálně to dáte někomu, koho vlastně nemáte rádi, ale mají ho rádi vaši političtí soupeři, takže až ho budou tepat za to, že neplníme závazky, budou střílet do vlastního.

Ejhle – Landovský. Libtard tělem i duší a velký podporovatel Ukrajiny bude za dobré bydlo vysvětlovat Zelenskému i Ruttemu, že prachy došly. Proč by to měla dělat vláda, že? Zdá se, že pravdoláskařská korýtka poněkud vyschla, když se už za půl roku po volbách Landovský takhle pěkně nechal od „zlého oligarchy“ koupit.

Není jediný. Noví Lid(l)ovci vedení Grolichem už také zatočili na nový kurz. Je jim jasné, že je ODS už do party nevezme a i kdyby vzala, těch pět procent v příštích volbách už možná nepřelezou ani jako koalice SPOLU a tak se nabídli, že když tak Babiše podrží, kdyby ho Motoristé a SPD příliš zlobili… Vezmeme tě na milost, Andreji. Potřebujeme nějaká záda, po kterých opět vylezeme. Havel z Wishe, předseda TOP 0,9% teď deklaroval něco podobného. Babišova vláda je sice „hnědá koalice,“ ale kdyby si to Andrej náhodou rozmyslel, oni Macinku, Turka i Okamuru rádi vystřídají.

Zpět k extrémní kohabitaci…

Já osobně proti šťuchání do prezidenta vůbec nic nemám. Hodně se bavím, jak Petr Macinka už poněkolikáté načůral do mraveniště a pravdu s láskou to vytáčí doběla. Poprvé v našich poplyšových dějinách někdo vyhrává válku nad médii. Lukačevičovy oligarchické Novinky a Seznam zprávy se mohou vzteknout, ale na preference už to nemá vliv. Mediální řev už není zničující, už je to jenom reklama. Už s tím nedokáže nic udělat ani Tománková a Václav Moravec vlastně odešel ještě včas, aby u toho nemusel být. Líbí se mi, že Macinka svou hrozbu prezidentovi splnil a kde může, tam mu namydlí schody a přímo ho tlačí do pozice lídra opozice, což měla být role, kterou měl Petr Pavel dělat až po svém prezidentském znovuzvolení, ne před ním.

Pravda a láska podobnou šokovou terapii potřebovala jako sůl a i kdyby Motoristé neměli udělat už nic jiného, toto se jim povedlo a přeju jim, aby jim to ještě dlouho vydrželo.

Ale…

Musím se zeptat – máte to s Babišem na beton domluvené? Je jisté, že Petr Pavel do Ankary nepojede, nebo pojede opravdu po vlastní ose komerční linkou bez vládní akreditace? Jste si jisti, že Kolář nenabídne Babišovi nějaký vhodný politický deal, třeba podpis pod státní rozpočet v příštím roce, nebo nějaký jiný důležitý zákon? Jste si jisti Babišovým postojem? Jste si jistí, že tuto politickou přetlačovanou s Hradem vyhrajete?

Pokud Petr Pavel opravdu nepojede a bude muset na motorce navštívit koncert ZZ TOP, budou Motoristé za hvězdy. Porazili prezidenta, prosadili si svou a bude to dvojnásobně sladká pomsta, protože Petr Pavel na ten summit mocinky chce. K tomu ještě vybičují Chvilkaře k další zbytečné demonstraci na podporu prezidenta a to se bude hodit. Přece jenom, prezidentské volby se blíží a poslední, co Petr Pavel potřebuje, je punc lídra opozice.

Ale pokud Petr Pavel nakonec na summit pojede jako součást delegace, tak to bude motoristický průser první kategorie. Znamenalo by to totiž, že prezident má s Babišem lepší vztahy než Petr Macinka. Znamenalo by to, že lidovecké námluvy s ANO nejsou jen posledním zoufalým pokusem Grolicha o zvrat, ale strategie, která má v hnutí ANO svou podporu. Lidovci byli vždycky kurvy, které šly s každým. Znamenalo by to, že Motoristé hrají roli užitečných idiotů.

Přítomnost Petra Pavla v Ankaře je další zkouška soudržnosti vlády. Petr Macinka teď hraje hru, jejíž výsledek nemá pevně v rukách, protože o účasti prezidenta nakonec rozhodne Babiš. Tak jen doufám, že to mají Motoristé pod kontrolou a mají s premiérem dostatečně dobré vztahy, aby jejich hezká, ale velmi riskantní hra opravdu vyšla. Nevím, jestli bych svou politickou reputaci takhle hladce vsadil na Babišovo slovo. Přece jenom, on hraje trochu jinačí hru pro jinačí publikum.

Není to tak dávno zpátky, co se Babiš jakkoliv odmítl angažovat v případu Filipa Turka. Udělal vlastně jen jednu věc – nechal celý případ vyhnít. Vláda byla jmenována bez čestného prezidenta Motoristů a celý spor skončil až Igorem Červeným a demonstrací Chvilkařů. I teď Babiš v médiích neříká tak ani tak a nechává vše otevřené, protože přesně takhle to udělal Petr Pavel v případě jeho jmenování. Dlouho si kladl podmínky, dlouho to zdržoval, ale nakonec se Babiš premiérem stal a jeho jmenování trvalo přesně tak dlouho, jak dlouho trvalo Zemanovi jmenovat Petra Fialu.
Znovu se ptám… jste si jisti, že hrajete stejnou hru jako Andrej? Pokud ano, budete mít svou satisfakci, ukážete u přes všechny mediální kecy soudržnost a dobré vztahy, Petr Pavel i s celou pravdou a láskou bude odkázán do patřičných mezí a Chvilkaři nebudou vědět, zač demonstrovat dřív. Bude to taková vysloveně trumpovská politická taktika. Ale jestli prezident nakonec bude sedět ve stejném letadle jako vy, tak to bude prohra a první znamení velkých změn…

Tož přeju vám tu první možnost.
https://web.litterate.cz/fakt-nepojede/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 05 kvě 2026, 22:44

Den otevřených dveří…

by Vidlák 5 května, 2026

Přátelé, pokud se podíváte na fotku pod článkem, uvidíte uprostřed mladou koc v červeném svetru. To je Martina, naše autorizovaná projektantka, která zaštítí celý proces proměny sýpky ve Vidlákovnu. Postará se, aby vše bylo v souladu se zákonem, zkoordinuje všechny dílčí projekční práce, pohlídá všechny normy a bude mi pravidelně ordinovat prášky na zvládání marného vzteku, protože dnešní požadavky a normy na společenský sál a ubytovací prostory už nemají s lidskou racionalitou nic společného. Fotka nás zachycuje ve chvíli, kdy jsem všem děkoval, že byli ochotni se při ometání konstrukcí a a zametání podlah „nažrat“ letitého prachu.
ObrázekJe objednána nová střešní krytina a pan pokrývač přislíbil, že se na střechu vrhne nejpozději začátkem prázdnin. Díky vaší štědrosti jsem mohl včera objednat všech třicet osm nových oken, takže pan truhlář ještě objednal dřevo, sklo i kování za předválečné ceny. Do konce prázdnin budou také hotová. Rekonstrukce elektrické přípojky už běží. To, v co jsem doufal, že by se mohlo podařit do konce letošního roku, to se podařilo za týden. Máme projektantku, máme okna, máme střechu a v krátké době bude elektrika.

Vaše obětavost je dokonce tak velká, že můžeme ještě rovnou začít řešit studnu a čištění odpadních vod. Minimálně můžeme zadat projekt a požádat o stavební povolení. Každá další koruna odteď půjde na pořízení čističky a vodní vrt. Během příštích tří měsíců budeme mít také uzamčený celý koncept rekonstrukce, aby pak vše běželo hladce. Do konce roku pak budeme za všechny další dary nakupovat stavební materiál, aby peníze nikdy dlouho neležely a neztrácely se ve zrychlující inflaci.

Právě se také uzavírá řádné a důkladné pojištění proti různým Bronislavům Šimoníkům, členům ODS a jejich žhářským snům. Součástí bude i pojištění proti krádežím a vandalismu.

Jste skvělí a moc vám děkuji za tento start. Byl asi tak dvacetkrát lepší, než v jaký jsem doufal.

Chtěl bych vás proto pozvat tuto sobotu 9.5.2026 na takový malý DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, kdy sýpka ještě naposledy bude vypadat jako sýpka. Pak začneme demontovat obilné dopravníky a začneme se zajišťovacími a udržovacími pracemi. Pokud nemáte jiné plány (například navštívit oslavy dne vítězství, které v Praze organizuje spolek Svatopluk) a máte chuť se vydat na Znojemsko do obce Oleksovice, budete srdečně vítáni. Rád vás osobně provedu a barvitě vám popíšu, jak to celé jednou bude vypadat. Kdo máte zájem, prosím, kontaktujte mě na vidláckém mailu, pošlu vám odkaz na mapu.

Upozorňuji, že na místě zatím není žádné velké zázemí, jen je to moc hezké místo, které má svůj genius loci. Budu ale moc rád, když i přesto přijedete, protože jednou vidět je víc než sto fotek či hlášení. Zároveň také otestujeme kapacitu budoucího parkoviště. Pokud se nic nepokazí, potkáte se tam i s mým bratrem a odhalíme vám jedno velké rodinné tajemství, které zatím nezjistil ani žádný majnstrýmový intervjuk. K tomu budeme mít dost času si popovídat. Budeme vám k dispozici od desíti ráno do pěti hodin odpoledne a bude-li zájem, i déle. Pro zájemce budu mít k dispozici i všechny své knihy a v rámci možností se budeme snažit i o jednoduché občerstvení.

Budou samozřejmě i další příležitosti. Pokud byste se chtěli podívat, jak pokračují práce na vašem komunitním centru, stačí mě zkontaktovat a já vás kdykoliv rád provedu. Tento víkend to ale naposled bude relativně uklizená budova bez překážek, rachotu a prachu. V dalších měsících to bude prostě stavba se vším, co to obnáší. Zkontrolovat si mě ale samozřejmě můžete kdykoliv.
Jste ta nejlepší komunita, kterou si mohl Vidlák přát. Rád si s vámi teď v sobotu podám ruku.
https://web.litterate.cz/den-otevrenych-dveri/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 06 kvě 2026, 22:20

Pokud ani tohle nestačí…

by Vidlák 6 května, 2026

Blíží se nám opět výročí konce nejvíc zničujícího konfliktu v dějinách lidstva, který od začátku do konce rozpoutali Němci. Žádní nacisté, kteří nějak obloudili chudáky slušné Němce, podíl na nejstrašnějších hrůzách všech dob byl tak široký a masový, že se příčiny konfliktu po válce řešily úplně novým způsobem. Němci totiž byli tak dokonale semknuti za svým nacistickým Vůdcem a byli tak věrni jeho ideologii, že zuřivě bojovali až do hořkého konce.
Kupříkladu pro spisovatele Remarqua to byl další důvod ke světobolu. Jeho spoluobčané sice nejpozději od porážky u Stalingradu věděli, že je to celé v háji a dva roky sledovali, jak jejich slavné armády dělají geniální odpoutání od nepřítele kvůli zkrácení fronty a úspěšně postupují vzad k Berlínu, ale přesto bojovali ještě v jeho ruinách, kde šestnáctiletá německá děcka byla pro Sověty nejhorším nepřítelem.

Jen výjimečně se některý Němec vzepřel. Drtivá většina chtěla „den totalen Krieg.“ Drtivá většina s chutí týrala Židy a schvalovala jejich dehumanizaci. Drtivá většina chtěla Drang nach Osten a chtěla nový Lebensraum. Drtivá většina Němců se těšila na slovanské otroky. Drtivá většina německých vojáků se s chutí podílela na vypalování vesnic a upalování sovětských podlidí ve stodolách.

Bylo to něco tak hrůzného a mimořádného, že Postupimská konference vyřešila příčiny konfliktu aplikací kolektivní viny. Odsunem německého obyvatelstva do Německa, rozdělením na dvě země a také jeho TRVALOU okupací až dodnes. Když dneska syn komunisty Exnera, Martin Exner, vykřikuje, že nás Sověti neosvobodili, protože osvoboditel osvobodí a odejde, tak mu tatínek blbě vysvětlil, že koncem roku 1945 u nás nezbyl jediný sovětský voják, kdežto v Německu zůstala americká vojska doteď a stahovat je bude až Trump.

Druhá světová válka byla jednou obrovskou křivdou, která se dotkla v podstatě každého. Každá rodina v jejím důsledku někoho ztratila. Takřka každý přišel o nějaký majetek. Moje babička splatila v prosinci 1944 poslední splátku za svůj dům a o měsíc později musela uprchnout, aby se do svého rodného Bedřichova Hradce už nikdy nevrátila. Takřka všude na světě došlo k dočasnému spoutání finančníků, bankéřů a velkoprůmyslníků, kteří rukou společnou a nerozdílnou, německou mašinérii financovali. Německé válečné zločiny vyústily v mnohé akty pomsty, které jako obvykle dopadaly na ty nejslabší a nejméně vinné.

Vypořádali jsme se s tím. Trvalo to dlouho, ale skončilo to. Měla to být uzavřená minulost z učebnic, ze které jsme se měli poučit a která se už nikdy neměla opakovat.

Přesto zůstala jedna organizace, která chce rozdírat staré rány a chce revidovat výsledky Druhé světové války. Ano, je to sudetoněmecký Landsmanšaft. Tato organizace byla plná bývalých členů NSDAP, Hitlerjugend, SA i SS. Dan Vávra to na svém fejsbůku nádherně dokumentuje. Když nějaký spolek přijímá a vyznamenává členy SS, tak je to prostě náckovský spolek. Jestliže nějaký spolek má ve svých stanovách boj za zrušení Benešových dekretů a odškodnění za odsun, tak je to prostě jejich cíl a plán. Je jedno, čím to maskují. Tohle Němci uměli vždycky skvěle, ostatně Landsmanšaft se to učil od těch nejlepších, kteří uměli zařídit, že se němečtí Dichter und Denker opravdu stali soudci a katy.

Landsmanšaft dostává spoustu peněz z německých vládních kruhů, takže všichni Merzové, Soderové a další nemají Hitlerovi za zlé, co udělal, ale prostě to, že prohrál.

A nakonec, sám jejich šéfík, ten obrovský a vyžraný, si dodneška češe vlasy na hitlerovskou patku a pěstuje si hitlerovský knírek. Ale podle všech Hollanů, Uhdeů, Taberyů, hloupých Honzejků a dalších, to vůbec nedokazuje, že v něm ten Dolfi sedí jako v koze. V dnešní době vizážistů, stylistů a nastřelovačů vlasů si Bernd Posselt stále dobrovolně udržuje Adolfovu image. Kdykoliv by se mohl načesat jinak a zrušit ten svůj knírek, ale nikdy to neudělal.

Teď mají přijet do Brna a budou tam obklopeni početnou suitou českých kolaborantů a zrádců. Ostatně, přesně jako v roce 1939. Tehdy Wehrmacht nepřijel do vylidněných ulic, ale do masových ovací. V Brně to teď má vypadat stejně. Posselt tam bude mít kolem sebe všechny, kteří klidně za pár let budou zase udávat a posílat své spoluobčany do koncentráku, pokud dostanou příležitost. Je jedno, jakým pomníkům se tam budou klanět.

Shrneme si to. Do Brna, na pozvání naší skutečné a početné páté kolony přijede spolek, který vyznamenával esesáky a přijímal do svého středu kované nácky. Jeho předseda dobrovolně a schválně vypadá přesně jako Hitler, kdyby vyhrál. Landsmanšaft má ve stanovách zrušení Benešových dekretů a vrácení majetků. Samozřejmě tam nemá dlužné německé reparace a nemá tam ani slovo o Vladislavu Vančurovi, Josefu Čapkovi nebo Karlu Hašlerovi. Nemá tam ani slovo o Lidicích a Ležácích. Pořád omílá nepřípustnost kolektivní viny, ale PRÁVĚ ONI, sudetští Němci, jsou jednou z příčin, proč se kolektivní vina v moderních dějinách prostě uplatnila. Byli totiž ty největší svině na planetě, kteří zavraždili miliony Židů a desítky milionů Slovanů. Byli takové svině, že se kvůli nim princip kolektivní viny prostě musel použít.

Na tom se nic nezměnilo a dokud bude existovat lidský rod, nikdy se to nenapraví. Nikdo nikdy nevrátí ty ztráty, kteří právě oni lidstvu způsobili, protože si mysleli, že jsou ýbrmenšové a rádi to od svého šéfíčka poslouchali. Ano, Němci byli potrestáni kolektivně, protože překročili veškerou míru. Nebyli z nich ýbrmenšové, ale tak velké bestie, že to prostě jinak řešit nešlo. Nikdo nikdy nenapraví křivdy, které kvůli nim vznikly.

Normální Němci chtěli odpuštění. A tak prostě mlčeli a čekali, až se jim ho dostane. Věděli, že na to není žádný nárok ani od Boha, ani od lidí. Věděli, že oni nerozhodují o tom, kdy a zda jim bude odpuštěno. Jenom Bernd Posselt se ho domáhá. Chce si ho vynutit! A nechce ani tak odpuštění, ale chce, aby skutky jejich předků byly překryty jiným hříchem. Chtějí, aby to vypadalo, že my jsme byli ti špatní. Mluví o smíření, ale představuje si ho tak, že nastanou opět poměry, kdy Němci budou páni a Češi budou kmáni… pokud vůbec budou.

Jestli si tohle necháme líbit, tak si nezasloužíme nic jiného, než opakování. Se vším, co k tomu patří. Jestli dopustíme, aby se Landsmanšaft producíroval po Brně podle stejného scénáře, jako se Němci producírovali patnáctého března 1939, tak si zasloužíme, aby se nám stalo totéž, co se stalo našim předkům v šesti následujících letech. Jestli účastníci sjezdu neodjedou domů s tím, že zažili největší ponížení, hrůzu a trapas svého života, tak je tu prostě brzy budeme mít zpátky. Koneckonců, nějaký budoucí fírerek si už určitě v Německu piluje projevy a prokládá je slovy: „Alláh agbar.“

Jestli dovolíme zjevným českým přisluhovačům německých nacistů, aby z toho měli radost, tak se jednou budeme dívat, jak nás udávají, aby se zmocnili našich domů. Budeme nastavovat ruce českým četníkům, aby nám zaklapli pouta a předali novému gestapu v podobě nějakého K.R.I.T.u vedeného Foltýnem, který se po podpisu poprav půjde pomazlit se svojí Katiou Demrdatsvini a ve volném čase bude vzorný chovatel králíků. Jeho brácha pak s chutí na Pankráci sestaví novou gilotinu. Má na to znalosti i žaludek.

Bude tu jediný rozdíl. Rusové už znovu nepřijedou. Nevyplýtvají sto padesát tisíc životů, aby osvobodili nevděčný národ, jehož ruce do poslední chvíle poháněly německý vojenskoprůmyslový komplex. Už není žádný Beneš, který by jel do Moskvy, aby dosáhl uznání v předmnichovských hranicích. A není ani žádný Patton, který by přišel z druhé strany. Serou na nás, jak nedávno zjistil i Orbán.

Jestli Landsmanšaft přijede a postaví se mu hrstka osmdesátiletých babiček, které si ještě pamatují, proč všechny sudetské Němce odsunuli, tak si to prostě prožijeme znovu. Je úplně jedno, kolik lidí se na protest sejde v Praze. Záleží jen na jednom jediném – co uvidí účastníci sjezdu přímo v Brně!
Uvidí servilní čecháčky, kteří budou Berndtovi poklonkovat a ještě si to dávat na fejsbůk jako Matěj Ondřej Havel z Wishe? Nebo uvidí vzdor, vztek a bouři, kterou budou mít těžkooděnci co držet? Uvidí, že už mohou pokročit ve svém plánu a nebo uvidí, že si ještě pamatujeme naše umučené bratry a sestry?

Pokud nám nestačí si přečíst stanovy, nestačí nám seznam zasloužilých nacistů mezi členy Landsmanšaftu a nestačí ani jeho vyžraný šéfík, co se dodnes stylizuje do Hitlera, tak nám prostě není pomoci.

Dumejte, dumejte. Ještě je chvíle čas.
https://web.litterate.cz/pokud-tohle-nestaci/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 07 kvě 2026, 23:15

Není to vůbec samozřejmost…

by Vidlák 7 května, 2026

Před jedenaosmdeásti lety, v tuto dobu, byla moje babička z tatínkovy strany v utečeneckém táboře. Před půl rokem splatila poslední splátku za svůj dům a vzápětí začala Viselsko-Oderská operace. Ještě večer se babička dozvěděla z rádia, že sovětské hordy jsou úspěšně a geniálně ničeny a v šest ráno se jen tak tak dostala do posledního evakuačního vlaku. Můj dědeček, její manžel, se stejnou dobu pochodoval s dalšími německými válečnými zajatci směr Sibiř. Během stejné Viselsko-Oderské operace byl zajat s několika dalšími spolubojovníky Wehrmachtu a měl štěstí. Malými skupinkami zajatců se Sověti zpravidla nezabývali. Prostě je postříleli. Stejně tak se nikdo nezabýval tím, že dědeček byl před válkou německý komunista, kterému nacisté dost zatápěli.
Moje babička z maminčiny strany ve stejné době poháněla svou dvanáctihodinovou denní prací sovětskou válečnou mašinérii a strachovala se o svého manžela, který hned po osvobození Lucku Rudou armádou musel pěkně narukovat, probít se s Žukovem přes Seelowské výšiny před Berlínem a proniknout do samotného centra Berlína, kde v boji o Reichstag zasáhla odražená cihla do hlavy, takže konec války ho zastihl v sovětském lazaretu, kde mu ošetřili nezvykle lehké zranění.

Obě půlky mojí rodiny tenkrát za Druhé světové války několikanásobně přežily svou vlastní smrt. Jsem z předků, kteří dostali nakládačku od nacistů, Banderovců i SSáků. Jsem z předků, kteří (neúspěšně) schovávali Židy, taktak unikli popravě, obléhali Leningrad, bojovali proti sobě na stejném úseku fronty, viděli nejhorší možná zvěrstva, zažili, jaké to je, když střílejí naráz tisíce děl i tisíce kaťuší. Jejich ženy přežily přechod fronty, utečenecké tábory, válečné i poválečné strádání, vysídlení…

Přesto, všichni moji prarodiče válku přežili ve zdraví a v celku. Muži se vrátili domů a měli se ke komu vrátit. Proti vší pravděpodobnosti se šťastně shledali. Po celý život to pak brali jako obrovský dar. Brali to jako něco nesamozřejmého. Denně byli konfrontováni se svým okolím, které tolik štěstí nemělo. Proto pro ně byl nejvyšší hodnotou mír.

Nikdy si nestěžovali na své úděly. Nestěžovali si na politiku, nestěžovali si na nesvobodu, neřešili velké geopolitické otázky své doby. Neřešili posouvání hranic, koneckonců, můj dědeček nikdy nevytáhl paty z Lucku, ale žil postupně v sedmi státech. Nikdy si nestěžovali na svou životní úroveň, nikdy neměli málo. Věděli, že tohle všechno jsou hlouposti v porovnání s tím, co prožili předtím. Věděli, že každá zbraň má chudáka na obou koncích, věděli, jak vynalézavě zabíjí lidský um i lidská nenávist. Zažili to nejhorší z člověka i z lidstva. Nějaký Chuščov, Brežněv, Gottwald, Husák… to je nemohlo rozházet. Všechno to byli hodní a uměření hoši, proti Němcům, kteří se rozhodli vyhladit jiné národy. moji prarodiče se netrápili ani v nejnapjatějších chvílích Studené války, kdy to vypadalo na jaderný armagedon. Věděli, že z toho mráčku nezaprší, protože všichni tehdejší prezidenti i diktátoři ještě Druhou světovou zažili a věděli, o čem to zmáčknutí červeného knoflíku je.

Tohle jsem dostal do vínku. Že mír je nejvyšší princip mravní. Mír je víc než státní hranice, které se stejně neustále mění. Mír je víc než svoboda, obzvlášť pokud ta svoboda znamená milion platných zákonů a denně přibývají desítky nových. Mír je víc než budování utopických společností. Mír je víc než životní úroveň, protože je lepší být o hladu, než zdobit šibenici. Navíc, v míru prakticky nikdy hlad není. Mír je víc než hodnotová politika, je víc než kapitalismus, socialismus, progresivismus a jakýkoliv jiný horor, kterým se hlupáci snaží vylepšit Boží stvoření.

Když se teď dívám jak Ukrajinci po statisících umírají za svobodu být od verbíře vtaženi do auta a posláni na frontu, když vidím, jak ve jménu míru proměnili už tak dost hnusnou Gazu v hromadu suti, když vidím, jak musejí z domů uprchnout desítky tisíc Libanonců, když vidím miliony Afghánců, Syřanů a Libyjců na útěku do Evropy, kam si své Pákistány berou sebou, tak jednoznačně vidím, že moji prarodiče měli pravdu. Nic není důležitější, než, že se nestřílí. Bohužel, většině lidí to dojde, až když jsou oni sami pod palbou.

Žádná nedotknutelnost hranic na Ukrajině za to nestála. Žádné neexistující chemické zbraně v Iráku za to nestály. Nestál za to ani Asad, ani Kaddáfí. Ani Írán, ani všechna ropa Perského zálivu nestojí za ty následky.

Víte, kdysi byly války častější. Možná proto také byly menší. Každý věděl, jaká řezničina to je a že první obětí je vždycky pravda. Teď máme osmdesát let míru a já vidím ten amok, který všechny kolem posedl. Děsíme se, kolik lidí válku chce a že jim jako záminka stačí nějaký vágní apel na evropské hodnoty. Děsím se, kolik lidí si myslí, že válka může být spravedlivá. Kolik lidí si myslí, že mohou jít do války a po ní najdou svět, jak si ho představovali.

Proto si myslím, že stojí za to, být mírový štváč. Stojí za to, být chcimír. Stojí za to, konflikty uklidňovat a ne je rozdmýchávat. Stojí za to se angažovat proti válce. Obzvlášť, když je to válka o moc, vliv a nebo ropu. Ty uplynulé čtyři roky nasazení mi za to stály, protože výsledkem je méně válečného ryku a ne více. Stálo mi za to, opustit svoji dobrou práci, stálo mi za to, objet několikrát republiku, dělat demonstrace, postavit důsledně mírové hnutí, vracet se domů po půlnoci, spát čtyři hodiny denně a před kuropěním zase vyrážet. Stálo mi za to, jít s kůží na trh a nechat se otloukat od lepšolidí.

Byla to jen malá oběť v porovnání s čím si museli projít moji prarodiče.

Víte, oni prožili zbytek svého života jako nezasloužený dar. Jako obrovskou nekonečnou Boží milost. Prožili život jako něco výjimečného, co nebylo dáno každému. Jediný způsob, jak mohu uctít jejich památku, je zápas za to, co jim bylo tak drahé a cenné a co jim bohatě stačilo až do jejich smrti v požehnaném věku. Z tohoto důvodu jsem Vidlákovy kydy použil jako polnici. Z tohoto důvodu jsem postavil hnutí Stačilo! A z tohoto důvodu teď přestavuju sýpku na Vidlákovnu.
My všichni jsme potomky těch, kteří přežili nejhorší lidské běsnění všech dob. Popřejme si dneska štěstí za ten vzácný dar, že žijeme. Není to vůbec samozřejmost. Pro mír stojí za to, se angažovat.
https://web.litterate.cz/neni-to-vubec-samozrejmost/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 09 kvě 2026, 11:00

Tenkrát to dopadlo dobře!

by Vidlák 8 května, 2026

Tak jsme se dozvěděli, že pokud Andrejko nevezme prezidentčíka do Ankary, tak PePa podá kompetenční žalobu, aby si to vynutil u svého Ústavního soudu. A pojede tam každopádně, klidně i po vlastní ose. Debatu s Babišem o tom, že by měl jet, zahájil Petr Pavel tím, že premiéra pokáral, že se na Hrad nedostavil včas a měl čtvrt hodiny zpoždění. Následně pak Kolářův Nývlt využil pietní akt na Vítkově k tomu, aby dál rozmazával nedochvilnost Veľkého Bociana, čímž ukázal, jak má ve výročí konce Druhé světové války seřazené priority.

Babiš celou věc okomentoval, že není prezidentův podřízený. Tečka. A já se bavím, jak se nám pravda a láska vyhajpovává na naprostých margináliích a hovadinách. Jen ať v tom pokračují. Jen ať svolávají protesty kvůli každé akademické čtvrthodince. Jen ať splétají z každého hovna bič. Na Babišovy preference to nebude mít vliv.
Mimochodem, také jste měli pocit, že už se vlastně žádné oslavy konce Druhé světové války vlastně nekonaly, a rok od roku to víc připomíná žalozpěv nad tím, že „ti šmejdi Rusové Němce porazili a proto se máme špatně?“ Už to není oslava vítězství nad nacismem, ale spíš tryzna, že se tenkrát zase jednou nepodařilo sjednotit Evropu a zmocnit se ruských surovin.

Ale nezoufejte, přátelé, teď už se to určitě povede. Jak řekl Oťas Foltýn, evropskou armádu už máme. Tu ukrajinskou. Její rekruti se sice vzpouzejí a musejí být odváděni násilím, ale takové detaily nás nesmějí zdržovat od našich skvělých evropských hodnot, které nám narušuje už jen Robert Fico, který se dnes v Moskvě zúčastní tamních oslav konce války. (Letět musel oklikou přes Českou republiku, Německo, Švédsko a Finsko) Poláci a Spojené baltské vymíráty mu odmítly otevřít vzdušný prostor. To je jasný signál, že brzy zvítězíme. A Orbán už dopremiéroval, heč!

Ale na přehlídku prý Fico nepůjde. Potkal se teď nedávno se Zelenským a ten mu asi něco řekl, takže Fico na Krasnoj plošči prý nebude.

Rusové varovali diplomaty v Kyjevě, že pokud Ukrajinci fakt něco zkusí a pošlou na Moskvu nějaký výbušný pozdrav, tak bude lepší, když se z Kyjeva všichni evakuují. Že v takovém případě provedou okamžitý odvetný útok na kyjevskou vládní čtvrť. A vzhledem k tomu, že válka trvá už dlouho, vlastně bych se vůbec nedivil, kdyby opravdu chtěl někdo využít této situaci a dostat válku na zcela novou úroveň eskalace. Jak nám ukazují příklady z Blízkého východu, úroveň ničení i vraždění se dá ještě značně vylepšit.

Ale jinak není ani na Blízkém východě nic nového. Američané zkoušejí občas proplout Hormuzským průlivem a Íránci do nich občas střelí. Saúdové Američanům zavřeli vzdušný prostor… asi už mají skoro plné všechny zásobníky a potřebovali by nějakou ropu vyexportovat, aby nemuseli zastavit těžbu. Hnutí MAGA už prakticky neexistuje, kromě uznání amerického selhání se s celou tou situací nedá nic udělat a tak možná i Trump hledí s nadějemi do Kyjeva a doufá, že Kyrylo Budanov skutečně Putina vyprovokuje k něčemu, co by americké fiasko přebilo něčím novým. Před dvěma měsíci Trump doufal, že válka s Íránem přebije Epstein files a teď doufá, že ruské Orešniky přebijí sedmdesát vyhlášených vítězství nad Íránem.

Setkání Trumpa a Sitting Pinga bude stát za houby, pokud tam pojede jako prezident, který neporazil Írán, neukončil válku na Ukrajině a za několik měsíců prohraje doplňovací volby… Mimochodem, Trump včera ohlásil třídednní příměří mezi Ruskem a Ukrajinou, ale obávám se, že to už nikdo nebere vážně.

Hele, já jsem vlastně rád, že se právě dneska potkáme na sýpce na dni otevřených dveří. Není nad to, být mezi svými a pokud by se mělo v Moskvě a následně v Kyjevě a následně v Hormuzu něco semlít, tak to alespoň budeme prožívat společně. Stejně tak si spolu probereme eskapády Kolářovy hradní loutky, zhodnotíme jeho snahy se stát lídrem opozice a můžeme se vsadit, jestli bude Babišovi milejší kompetenční žaloba, nebo raději let s Petrem Pavlem v jednom vládním letadle. Znáte to, raději mít Petra Pavla před sebou, než Baxu s Rychetským za zády…

Pokud by se dneska měla celosvětová patová situace rozlousknout něčím, co nám pak zajistí zářivé úsměvy s poločasem rozpadu deset tisíc let, alespoň si to bezprostředně rozebereme u kafe, buchet a portského. Pokud se nestane nic, budeme vědět, že ještě stojí za to, se snažit pohnout světem od válečného štváčství k míru.
Dnes od 10.00 do 17.00 se na vás budu těšit.

Váš Vidlák

PS. Před jedenaosmdesáti lety to dnes skončilo! A dopadlo to dobře!
https://web.litterate.cz/dopadlo-to-dobre/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 09 kvě 2026, 22:11

Děkuji za návštěvu…

by Vidlák 9 května, 2026

Přátelé, vaše účast na dnešním dni otevřených dveří ve Vidlákovně předčila všechna naše očekávání. Během dne jsme provedli, pohostili a popovídali si s nějakou stovkou lidí. Ochutnali jsme štrůdly, bábovky, záviny, buchty, rohlíčky, portské, slivovici i medovinu. Navázali jsme navzájem spoustu kontaktů, probrali aktuální politickou i hospodářskou situaci, zhodnotili stav dřevěných konstrukcí sýpky a rozjížděli se domů v dobrém rozmaru.

Nejvzdálenější návštěvník byl až z Popradu. Nejvzdálenější český návštěvník přijel z Křivoklátska. Zastoupeny byly takřka všechny kraje a většina okresů.
Mohli jsme si dovolit optimismus, protože svět zase jednou vydržel. Na moskevské přehlídce se nic nestalo, kromě trochy Zelenského trolení, americko íránské přestřelky se také nerozhořely v nic většího a aktuálně největší problém v České republice je čtvrthodinové zpoždění premiéra. Samozřejmě, Babiš by měl okamžitě odstoupit, protože něco takového se v dějinách naší země naposled stalo jen několik hodin poté, co se opozdila samotná G107 na pietním aktu na Vítkově.

Jak vidno, stále ještě existují ve světě síly, které nechtějí, aby skončil radioaktivní pouští a pořád ještě se úplně všichni nezbláznili. Ať je Trump, jaký chce, moc hezky se poslouchalo, že by příměří mezi Ruskem a Ukrajinou mohlo být prodlouženo. Nejspíš z toho nebude nic a kolem Íránu ještě také bude veselo, ale do krajností (alespoň zatím) mocní tohoto světa ještě jít nechtějí. Zatím jim stačí posílat Ukrajince do mlýnku na maso.

U nás se ještě politické zápasy stále realizují podáváním kompetenčních žalob o ničem a náš prezident je nejvíce zesměšňovaná politická figurka našich novodobých dějin. Válkychtivé spolky jsou vyšetřovány pro klasickou defraudaci a nebo jsou usvědčeny z blbosti při nákupech raket DANA 1, Řehkové někam zalezli a Foltýni se realizují píglováním mladého řeziva. Fialové jsou buď směšní nebo trapní, Kupkové jsou mimo a Grolichové musejí lézt do vypasené řiti Berndta Posselta. Rakušan se místopředsedou sněmovny prostě nestane a nakonec pravda s láskou bude muset vzít zavděk lampasákem z Hradu.

Ještě pořád to jde, ještě nejsme zahnaní do kouta, ještě Brusel nevyhrála a Landsmanšaft také ne. Ještě si tu neprosadili ani euro, ani ztrátu práva veta. Ještě pořád jsme méně zadlužení než Němci či Američané, ještě pořád jsme nerozprodali půdu, ještě pořád skoro osmdesát procent lidí bydlí ve vlastním. Ještě máme co ztratit, ještě stojí za to, nepovolit.
Obrázek
Svět byl v sobotu naprosto v pořádku. Alespoň na chvíli a alespoň na jednom místě.
https://web.litterate.cz/dekuji-za-navstevu/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 10 kvě 2026, 22:51

Zrušeno a zastaveno…

by Vidlák 10 května, 2026

Motto:

V souladu s ustanovením § 90 odst. 1 písm. a) správního řádu se rozhodnutí správního orgánu prvního stupně ze dne 19.01.2026, čj. MeUVM 004045/2026 zrušuje a řízení o přestupku se zastavuje!

Přátelé, Oganesjanovská sviňárna s přelepením čísla na mojí SPZ, následném přivolání příslušníků městapa a přestupkovým řízením, ve kterém jsem měl na šest měsíců přijít o řidičák, má po více než roce dobrý konec. Odvolací orgán ve Zlíně předchozí rozhodnutí agilního úředníka z Valašského Meziříčí, Škývary zrušil a následně celé přestupkové řízení zastavil. Snaha arménského delikventa o mé poškození vyšuměla do ztracena, o řidičák jsem nepřišel, žádnou pokutu jsem nezaplatil. A protože to celé skončilo, bude, myslím, pro všechny zajímavé, když si celý případ zrekapitulujeme.
Moji pravidelní čtenáři vědí, že jsme byli loni v dubnu spolu s Petrou Rédovou vylákání do Valašského meziříčí s tím, že tam sídlí skupina našich podporovatelů, kteří chtějí podpořit hnutí Stačilo! do volební kampaně. Prvotní snahou mohelnického prasete, Pšenáka, bylo, nás zkusit nachytat při nezákonném předání peněz, ale my si prostě přivezli darovací smlouvu a povolali si svědky, takže došlo na plán B. Na parkovišti mi přelepili kouskem černé izolepy číslici 9 na SPZ, aby vypadala jako osmička a následně na nás přivolali hlídku městské policie, která vše zdokumentovala a předala případ do správního řízení s tím, že jsem se dopustil nedbalosti a nezkontroloval si auto před jízdou.

První zajímavou věcí bylo, že nás hlídka „chytla“ prakticky ihned. Nestihl jsem ujet ani kilometr. Valašské Meziříčí je totiž tak bohaté, že tamní městapáci mají tolik volného času, že na oganesjanovského udavače reagují prakticky okamžitě. Strážník sice má mít kameru, aby ze všeho byl záznam, ale tak zrovna v ten den jak na potvoru nefungovala. Takže sice známe sestříhanou verzi z Hero hero – Mike je Pán, jak zásah probíhal, ale nedalo se nijak ověřit, jak vypadala strážnická pohotovost těsně předtím, než jim arménec zavolal. Zřejmě bychom zjistili, že jim předtím volal mnohem víckrát a v podstatě šlo o zločinné spolčení, ale to víte, městapácké kamery fungují jen velmi selektivně, takže se nic podobného nedá dokázat.

Pak následovaly dlouhé měsíce, kdy přestupkový odbor Valašského Meziříčí, konkrétně úředník Škývara, nekonal. Duben – nic. Květen – nic. Až koncem června se najednou rozhoupali a poslali rozhodnutí, že jsem vinen, mám zaplatit čtyři tisíce pokuty a odevzdat na půl roku řidičák. Vzápětí pak „někdo neznámý“ zřídil e-mailovou schránku, která se vydávala za mě a poslal milému Škývarovi mail, že s rozhodnutím souhlasím a trest přijímám. Škývara tento mail přijal a zařadil ho do spisu.

Bohužel pro všechny fanoušky arménského paroháče, hned poté, co se mi celá věc stala, poprosil jsem o obranu kolegu blogera D-Fense, který má s řáděním policejních i městapáckých orgánů dlouholeté zkušenosti. Na toho si s nějakým trikem nikdo nepřijde, v této zemi není povolanějšího člověka. On věděl, že je zapotřebí podat odpor OKAMŽITĚ, protože jinak by se také mohla najít nějaká „dobrá duše,“ která by za mě zaplatila pokutu, čímž bych uznal svůj přestupek a já pak za pár dní zjistil, že jsem spáchal ještě horší zločin, totiž že jezdím bez řidičáku. A skutečně, několikrát mě v následujících dnech zastavila „naprosto náhodná“ policejní kontrola. Že by herr Škývara byl schopen zařadit do spisu mail bez podpisu, k takové tuposti naše fantazie tedy nesahala. Každopádně, smůla, odpor byl podán řádně, včas a správně, takže všichni šmejdi měli smůlu.

Mimochodem… všimněte si, k jakým špinavostem se musí pravda a láska uchylovat. Oni vědí, že nemají argumenty a ani nemají pravdu. Už mají jenom prdel Pavlíka Novotného, gumu na Hradě a oprganizovaný zločin.

V té chvíli už to ale naši pouliční bojůvku přestalo zajímat, protože bylo jasné, že ve volební kampani mít řidičák budu, republiku si objedu a do voleb už se nic zajímavého nestane. D-Fens se postaral o kvalifikovanou obhajobu, navrhl vyslechnout příslušné svědky a ústní jednání pak proběhlo až v listopadu, zhruba měsíc po volbách. V té době už měl spis sedmdesát stran. Ačkoliv úředník Škývara věděl, jak se to celé odehrálo, ačkoliv mu měly být známy příslušné judikáty soudů, které se podobnou problematikou už zabývaly, přesto si dal práci a na zhruba dvaceti stránkách dokazoval, že jsem jsem se dopustil přestupku, protože jsem se dopustil přestupku. Zbylých padesát stránek spisu byly screenshoty, jak jste mu za jeho vývody nadávali…

Nekecám, dostal poměrně dost mailů, kde jste mu od plic řekli, co si o jeho práci, povaze i křivosti myslíte a pokud mě paměť neklame, dokonce si hledal na sociálních sítích výroky o sobě, opatřoval je datumy a přidával je do spisu. Sedmdesát stran…

Při ústním jednání pak ouřada řekl, že o případu rozhodne za týden, který se pak protáhl na další tři měsíce. Rozhodl na konci ledna… Samozřejmě stejně jako předtím. Jsem vinen. Hele, on věděl o judikátech. D-Fens mu krásně připravil cestičku, jak z toho celého ven, protože bylo jasné, že z tohoto hovna bič neuplete, ale on ne. Trval si na svém. Ponechávám na vaší úvaze, jestli tak udělal proto, že tímto směrem šly jeho myšlenkové pochody a nebo jestli tím směrem šel nějaký zájem artikulovaný shora a nebo z arménského podsvětí.

A tak jsme se odvolali…

Odvolací orgán Zlínského kraje to pak po dvou měsících shodil ze stolu. D-Fens tentokrát nepřipravil obhajobu stojící jen na třech pilířích, nýbrž rovnou na šesti, precedentů bylo dost, ale odvolacímu orgánu stačil už ten první. Víc argumentů a judikátů ani nepotřeboval. Nemohu být vinen, když jsem nevěděl o pozměnění poznávací značky, protože nejsem povinen kontrolovat auto zevrubně před každým nastoupením a navíc, když se kolem mě pohybují recidivisté, nikdy bych takovou kontrolu ani nemohl dokončit, protože než bych se podíval dopředu, mohli by mi pozměnit značku vzadu a naopak.

Mimochodem, byl to až odvolací orgán, který si položil základní otázku, proč bych si sakra pozměňoval registrační značku, když se na městském kamerovém systému jednoznačně prokázalo, že jsem do Valmezu přijel se značkami, které byly naprosto v pořádku. Místní přestupkový šmok tohle ale neřešil, ani si nepředvolal za svědky Oganesjanovu partu a ještě při ústním jednání zabránil tomu, aby na místě mohla být přítomna veřejnost. Nemohl zabránit veřejnému projednávání, ale zařídil, aby se odehrávalo v nejmenší místnosti, která byla k dispozici, kam se vešli pouze tři lidé a ti tam byli už dvě hodiny předem a nikdo další už se tam nevešel. Ne, vůbec si nemyslím, že si tam nadirigoval svoje kamarády…

Co říci závěrem?

D-Fens byl jeden z prvních u nás, kdo založil občanské sdružení pro obranu před podobnými prasárnami. Stránky jsou zde: http://mobilita2014.cz/podporte-nas/financni-dar/ Někdy se vám to může hodit a rozhodně se nám všem hodí, aby nám Pánbůh D-Fense ještě dlouho zachovati ráčil, protože tam kde selhaly přestupkové orgány, tam se musíme být schopni bránit sami. Jak vidno, městapo nikdy nespí a než aby potíralo pouliční bojůvky, raději bude kriminalizovat slušné lidi, od kterých jim nehrozí žádné nebezpečí.

D-Fens o mém případu napsal svůj článek, až vyjde, rozhodně si ho na jeho blogu přečtěte. Odkaz na jeho blog je zde: https://dfens-cz.com/

A já už jen dodám, že jsem samozřejmě byl připraven i na to, že o řidičák nakonec přijdu a tím přijdu i o práci. Když u nás soudce Šott musí odsoudit Janu Nagyovou za Čapí hnízdo, ačkoliv je přesvědčen o její nevině, je rozumné se na právní stát nespoléhat i když vás obhajuje ten nejlepší z nejlepších. A tak jsem si samozřejmě vytvořil rezervu, aby mě případná nespravedlnost nestáhla ke dnu. Teď už ji nepotřebuju a tak bude komplet celá použita ve prospěch projektu Vidlákovny. D-Fens tam bude mít rezervované místo.
D-Fensi, děkuji za brilantní práci a děkuji také všem, kteří za mnou celý ten rok stáli. Nemůžu se dočkat, až vás na sýpce budu všechny hostit.
https://web.litterate.cz/zruseno-a-zastaveno/

Odpovědět