USA

Odpovědět
Alchymista_B
Redakční rada
Příspěvky: 904
Registrován: 23 pro 2023, 21:14

Re: USA

Příspěvek od Alchymista_B » 01 dub 2026, 20:35

https://www.echo24.cz/a/H9pi5/zpravy-sv ... i-vlastnik
Soudce nařídil zastavit přestavbu Bílého domu. „Trump není vlastník, ale správce!“
Americký federální soudce nařídil administrativě prezidenta Donalda Trumpa dočasně zastavit výstavbu tanečního sálu Bílého domu, kvůli níž loni Trump nechal zbourat východní křídlo sídla amerických prezidentů. O předběžném opatření, které počítá s tím, že ve stavbě bude možné pokračovat jen se souhlasem Kongresu, informuje dnes agentura AP.

„Prezident Spojených států je správcem Bílého domu pro budoucí generace prvních rodin. Není však jeho vlastníkem!,“ zdůraznil washingtonský soudce Richard Leon, podle něhož žádná právní norma ani zdaleka nedává prezidentovi pravomoc, o níž tvrdí, že ji má.

Soudce, kterého do funkce nominoval republikánský prezident George Bush mladší, předběžným opatřením vyhověl památkářské organizaci, která kritizovala to, že Trump postupuje bez souhlasu Kongresu, komplexního hodnocení projektu či posouzení vlivu na životní prostředí.

Zároveň soudce odložil vykonatelnost svého rozhodnutí o 14 dní a stanovil, že jakékoli stavební práce nezbytné k zajištění bezpečnosti a ochrany Bílého domu jsou z působnosti předběžného opatření vyňaty. Očekává také, že se administrativa proti jeho verdiktu odvolá.Devětasedmdesátiletý prezident v minulosti opakovaně hovořil o tom, že Bílý dům postrádá důstojné prostory pro velké recepce. Počítá s tím, že novostavba s rozlohou zhruba 8400 metrů čtverečních pojme kolem 1000 lidí. Výstavbu tanečního sálu za asi 400 milionů dolarů (8,5 miliardy Kč) mají zcela pokrýt soukromé dary.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 19991
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: USA

Příspěvek od petrp » 01 dub 2026, 22:53

Trump pohrozil nedodáním zbraní Ukrajině, pokud Evropa nepomůže s Hormuzem
Americký prezident Donald Trump pohrozil, že Spojené státy přestanou dodávat zbraně do programu PURL, pokud se evropští spojenci nezapojí do snah otevřít Hormuzský průliv v rámci takzvané koalice ochotných, napsal ve středu deník Financial Times (FT) s odvoláním na informované zdroje. Prostřednictvím iniciativy PURL evropské státy nakupují americké zbraně pro Kyjev.
https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/sv ... zem-371976

No a co jako? Zoufalec... :lol:
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Malé zloděje věšíme, velké jmenujeme do veřejných úřadů. Aristoteles
Čím zkorumpovanější stát, tím početnější zákony. Tacitus

PeterSly
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5434
Registrován: 23 srp 2022, 09:39

Re: USA

Příspěvek od PeterSly » 02 dub 2026, 19:07

Probíhá celkem velký výprodej amerického dluhu. Úrok za měsíc války vzrostl o 0.4 procentního bodu.
https://www.ft.com/content/1c4189e9-36a ... 25a6b1a6=1

IgorT
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9643
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: USA

Příspěvek od IgorT » 03 dub 2026, 07:54

‼️🇺🇸🇮🇷 V USA začali hľadať vinníkov za zlyhanie vojny s Iránom

▪️Minister vojny Hegset požadoval od náčelníka generálneho štábu americkej armády generála Randyho Georgea, aby okamžite podal demisiu, píše CBS.
▪️Podľa správ chce Hegset na tejto pozícii vidieť človeka, ktorý bude „realizovať víziu Trumpa a Hegseta týkajúcu sa armády“.
▪️Náčelník generálneho štábu armády zvyčajne zastáva svoju funkciu štyri roky, George mal zostať vo funkcii do roku 2027.
▪️Predtým bol George viac ako 10 rokov hlavným vojenským poradcom ministra obrany.
3.jpg
https://t.me/RVvoenkor/112346

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 19991
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: USA

Příspěvek od petrp » 03 dub 2026, 13:18

USA začnou v Íránu ničit elektrárny a mosty, prohlásil Trump
Americký prezident Donald Trump pohrozil, že síly Spojených států začnou v Íránu ničit mosty a elektrárny. Šéf Bílého domu to uvedl v pátek nad ránem SELČ na sociální síti s tím, že íránské vedení podle něj ví, co má dělat, aby takovému vývoji zabránilo. Teherán mezitím pokračuje v útocích na cíle v regionu.
https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/sv ... ump-372024

Takto vypadá státí terrorismus v praxi.
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Malé zloděje věšíme, velké jmenujeme do veřejných úřadů. Aristoteles
Čím zkorumpovanější stát, tím početnější zákony. Tacitus

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 19991
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: USA

Příspěvek od petrp » 03 dub 2026, 22:33

Nástupce Bondiové už nechce řešit kauzu Epstein. Zveřejnili jsme vše, tvrdí
Nový úřadující ministr spravedlnosti USA Todd Blanche, který ve funkci nahradil odvolanou Pam Bondiovou, uvedl, že by se jeho resort měl přestat zabývat složkami o zesnulém sexuálním delikventovi Jeffreym Epsteinovi. Blanche to prohlásil v rozhovoru se stanicí Fox News. Zároveň tvrdil, že ministerstvo zveřejnilo všechny spisy k případu. To ale není pravda, napsal server The Hill.
https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/sv ... rdi-372042
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Malé zloděje věšíme, velké jmenujeme do veřejných úřadů. Aristoteles
Čím zkorumpovanější stát, tím početnější zákony. Tacitus

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 19991
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: USA

Příspěvek od petrp » 04 dub 2026, 10:02

Hackli šéfa FBI i výrobce F-35. Za škodící Íránce nabízí USA 10 milionů dolarů
Deset milionů dolarů. Takovou odměnu vypsala FBI za dopadení íránské skupiny Handala, která nabourala osobní e-mail jejího ředitele. Vedle šéfa FBI zacílili třeba i na inženýry společnosti Lockheed Martin, výrobce českých stíhaček F-35. Podle magazínu Forbes americká FBI přiznala kompromitaci osobního e-mailového účtu ředitele Kashe Patela s tím, že zasažena byla pouze historická data a žádné vládní informace neunikly. Ukradený materiál obsahoval fotografie, informace o cestách a e-maily z let 2011 až 2022.
https://gnews.cz/cs_cz/tema/hackli-sefa ... nu-dolaru/
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Malé zloděje věšíme, velké jmenujeme do veřejných úřadů. Aristoteles
Čím zkorumpovanější stát, tím početnější zákony. Tacitus

DJW
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2176
Registrován: 16 dub 2018, 11:45

Re: USA

Příspěvek od DJW » 05 dub 2026, 21:05

Zaujímavé.. Trump o vojne s Iránom o jeho ropu v roku 1987..
Nečakaj. Začni teraz, tam kde si, a použi to čo máš k dispozícii. /// Optimista sa učí anglicky, pesimista čínsky, realista si kúpil Kalašnikov.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 19991
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: USA

Příspěvek od petrp » 07 dub 2026, 08:32

Trump: Útoky na íránské mosty a elektrárny nejsou válečný zločin
Šéf Bílého domu to řekl během rozhovoru s novináři. „Když Íránci neslyší explodovat bomby, rozčílí se. Chtějí slyšet explodovat bomby, protože chtějí svobodu,“ řekl Trump. Šéf Bílého domu navíc nepovažuje útoky na mosty a elektrárny v Íránu za válečný zločin. „Jsou to zvířata. Zabili protestující. Za poslední měsíc zabili 45.000 lidí. Možná i více. Mohlo by jich být až 60.000,“ odpověděl Trump. Americký prezident také prohlásil, že Írán by mohl být zničen přes noc – možná už zítra.
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zprav ... ny-zlocin/
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Malé zloděje věšíme, velké jmenujeme do veřejných úřadů. Aristoteles
Čím zkorumpovanější stát, tím početnější zákony. Tacitus

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 19991
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: USA

Příspěvek od petrp » 08 dub 2026, 16:19

Írán byl vojensky zničen a žadonil o příměří, tvrdí ministr Hegseth
Americký ministr obrany Pete Hegseth uvedl, že Spojené státy vojensky zvítězily nad Íránem a že íránský raketový program byl zničen. Podle Hegsetha Teherán žadonil o příměří a americký prezident Donald Trump vstoupil do dějin. Podle Hegsethova tvrzení na tiskové konferenci přestal Írán být pro USA hrozbou, kterou představoval po 47 let.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/iran- ... th/2809766

Je to sice nehorázná propaganda až vtip, ale dám to sem. Hloupí američané bez jakýchkoliv informací to sežerou. :lol:
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Malé zloděje věšíme, velké jmenujeme do veřejných úřadů. Aristoteles
Čím zkorumpovanější stát, tím početnější zákony. Tacitus

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 57420
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 11 dub 2026, 09:46

https://www.echo24.cz/a/HJDw3/inflace-u ... n-konflikt
Největší nárůst cen od roku 1967. Pohonné hmoty v USA zdražily v březnu nejvíce od začátku sběru dat
Meziroční růst spotřebitelských cen ve Spojených státech v březnu zrychlil na 3,3 procenta z tempa 2,4 procenta v předchozím měsíci. Inflace se tak dostala na nejvyšší úroveň za téměř dva roky. Ceny benzinu se v USA pak v březnu meziměsíčně zvýšily o 21,2 procenta, zatímco meziroční nárůst činil 18,9 procenta. Podle serveru BBC se tak jedná se o největší meziměsíční nárůst od roku 1967, kdy americká vláda začala tyto údaje sledovat.

Data o vývoji cen vyplývají z páteční zprávy amerického ministerstva práce. Za růstem inflace stojí prudké zdražení pohonných hmot. Ty zdražují po celém světě v poslední době zdražují, protože konflikt na Blízkém východě, který koncem února odstartovaly americko-izraelské útoky na Írán, ochromil lodní dopravu v Hormuzském průlivu. Tím běžně prochází asi pětina světových dodávek ropy.

V meziměsíčním srovnání se spotřebitelské ceny v USA v březnu zvýšily o 0,9 procenta. To představuje nejvýraznější meziměsíční nárůst za téměř čtyři roky. Březnový vývoj spotřebitelských cen v USA byl v souladu s očekáváním analytiků v anketě agentury Reuters. Vzestup inflace nicméně podkopává vyhlídky na další snižování úrokových sazeb v USA. Americká centrální banka (Fed) v březnu ponechala základní úrokovou sazbu beze změny v pásmu 3,50 procenta až 3,75 procenta. Naposledy úroky snížila loni v prosinci, a to o čtvrt procentního bodu.

Zajistilo by otevření Hormuzu pokles?
Ekonomka Kathy Bostjancicová ze společnosti Nationwide předpověděla, že v dubnu budou spotřebitelské ceny v USA pokračovat v růstu podobným tempem jako v březnu. „I kdyby se podařilo dosáhnout dlouhodobé dohody o ukončení války (s Íránem) a Hormuzský průliv se opět zcela otevřel, trvalo by měsíce, než by se dodávky ropy, benzinu, nafty a dalších komodit vrátily na předválečné úrovně,“ dodala. Ekonomický poradce Bílého domu Kevin Hassett nicméně vyjádřil přesvědčení, že znovuotevření Hormuzského průlivu povede k rychlému poklesu cen energetických produktů. To podle něj vyvolá tlak na pokles inflace a vytvoří prostor ke snižování úroků.

Průměrná cena benzinu na čerpacích stanicích v USA dnes podle motoristické organizace AAA činila 4,15 dolaru za galon (téměř 23 Kč za litr), zatímco před začátkem války s Íránem to bylo 2,98 dolaru za galon (zhruba 16 Kč za litr), napsala agentura AP. Vysoké ceny benzinu omezují schopnost spotřebitelů utrácet za jiné zboží a služby, což by mohlo negativně ovlivnit vývoj americké ekonomiky. Její růst již v loňském čtvrtém čtvrtletí prudce zpomalil. Výrazně k tomu přispěla několikatýdenní platební neschopnost federální vlády. Ta narušila fungování úřadů a měla dopad například na vyplácení potravinové pomoci chudým Američanům či na leteckou dopravu.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 57420
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 11 dub 2026, 20:09

https://pravyprostor.net/new-york-musli ... o-belochy/
New York: Muslimský starosta Mamdani navrhuje zavést vyšší daně z nemovitosti pro bělochy
Vyšší zdanění bílých majitelů domů je krok, který současný starosta „Velkého jablka“ deklaroval již během volební kampaně, což přesto neodradilo mnohé bohaté bílé progresivisty od jeho volby.

Pokud by se daně vztahovaly na jakoukoli jinou rasu, pak by z toho byl zřejmě velký humbuk, nicméně protibělošský rasismus již tak pevně zakotvil v řadách amerických liberálů (a tzv. politiky DEI), že to považují za „dobrý a spravedlivý krok.“

Nikoho příliš nezajímá, že i v USA existují jakési zákony proti rasové diskriminaci, které se však zpravidla ignorují, pokud je politika namířena proti bílým.
Starosta největšího amerického města, socialista Zohran Mamdani, má plán zvýšit zdanění bílých lidí. Zdá se, že jde o hrubé porušení 14. dodatku ústavy, který požaduje, aby všechny rasy měly stejnou ochranu před zákonem.

Dne 7. dubna 2026 zveřejnil starosta New Yorku Zohran Mamdani předběžný Plán rasové rovnosti na úrovni města, který je popsán jako první celostátní rámec rasové rovnosti v historii města, spolu s opatřením „Skutečné životní náklady.“

Plán zahrnuje 45 agentur a více než 200 cílů na úrovni agentur, přes 800 strategií a přibližně 600 ukazatelů výkonnosti.

Tento rámec je neoddělitelně spjat s návrhem daně z nemovitostí, který Mamdani předložil během své kampaně na starostu, kde vyzýval k přesunu daňové zátěže z majitelů domů v okrajových částech na „dražší domy v bohatších a bělejších čtvrtích,“ přičemž argumentoval, že současný systém zvýhodňuje nemovitosti s vysokou hodnotou.

Navrhovaný práh daně z dědictví ve výši 750 000 dolarů, který by uvalil 50procentní státní daň z dědictví na domy nad tuto hodnotu, což by mohlo zvýšit kombinovanou federální a státní sazbu na 70 procent, velmi odpovídá mediánové hodnotě nemovitostí pro bílé majitele domů v New Yorku, jak je doloženo ve vlastní zprávě městského kontrolora o rasovém majetkovém rozdílu.

Hranice není omezena pouze na luxusní nemovitosti. Skromné domy na Staten Islandu, v Brooklynu a Bronxu mohou přesáhnout 750 000 dolarů, což znamená, že běžné rodiny mohou čelit daňovým účtům od několika tisíc až po více než 40 000 dolarů při převodu nemovitosti na další generaci.

Protože je dům obvykle hlavním majetkem rodiny, ekonomové varují, že daně z dědictví při těchto sazbách mohou vést k likvidaci aktiv, což rodiny nutí prodávat nemovitost na pokrytí závazku.

Opatření následuje vzorec, kdy daně původně zaměřené na bohaté postupně zasáhnou i střední a dělnickou třídu, protože prahové hodnoty nedrží krok s rostoucími hodnotami domů…

Návrh je v rozporu s ústavním precedentem schváleným Kongresem v roce 1866 a ratifikovaným v roce 1868. 14. dodatek rozšířil svobody a práva na bývalé zotročené osoby, přičemž jeho klauzule o rovné ochraně měla zabránit státním vládám diskriminovat černé Američany.

Dodatek zakazuje vládní kroky zaměřené na rasu, pokud neprojdou přísným přezkumem, což vyžaduje přesvědčivý zájem a úzké přizpůsobení. Mamdani nyní používá stejný rámec k ospravedlnění daňové politiky zaměřené na rasu zaměřenou na bílé majitele domů, což je přesně ta inverze, kterou soudy opakovaně odmítaly.

Mamdaniho obhajoba spočívá v tom, že opravuje existující rasově diskriminační systém hodnocení, a že řešení, kterým byla neutralita vůči rase, selhalo.

Rozdíl v bohatství je dobře zdokumentován a běloši v New Yorku jsou v průměru bohatší než černoši. Mají také vyšší úroveň vzdělání, lepší zaměstnání a častěji žijí v domácnostech s dvěma rodiči.

Matematicky je logické, že jsou v průměru bohatší. Být bohatší než menšiny v New Yorku neznamená zločin ani nespravedlnost.

Neexistují žádné důkazy, že by vláda měla tento rozdíl „napravit.“ Neexistuje žádný zákon, který by zakazoval lidem s vyšším vzděláním a vyššími příjmy být bohatší.

Navíc nepřiměřené procento menšin pobírá veřejné sociální dávky. Zaměstnaní lidé vydělávají více než ti, kteří dostávají dávky. Dalo by se tvrdit, že výhody jsou poskytovány, zatímco vyšší platy jsou získávány vzděláním a tvrdou prací, nikoli štědrostí státu.

Mamdaniho plán pravděpodobně nepřežije ústavní výzvu, a proto na plán na X reagoval asistent generálního prokurátora DOJ pro občanská práva Harmeet Dhillon: „Zní to podezřele/nelegálně. Zkontroluji to!“

Dne 21. ledna 2025 prezident Trump podepsal výkonný příkaz s názvem „Ukončení nezákonné diskriminace a obnovení příležitostí založených na zásluhách.“

V květnu 2025 DOJ oznámilo svou iniciativu Civil Rights Fraud Initiative, která má vyšetřit příjemce federálních fondů, kteří vědomě porušují zákony o občanských právech a zahájila občanskoprávní vyšetřování programů DEI, které automaticky diskriminují bělochy.

Dne 26. března 2026 Trump podepsal další výkonné nařízení, které nařizuje federálním agenturám zakázat rasově diskriminační praktiky DEI u všech dodavatelů a subdodavatelů.

Mamdani se ve městě, které dostává značné federální financování, ubírá opačným směrem, což vytváří přímou expozici federálním zásahům v oblasti vymáhání práva.
Fiskální kontext problém ještě zhoršuje. Město čelí rozpočtovému deficitu ve výši 5,4 až 7,1 miliardy dolarů během aktuálního a příštího fiskálního roku, přičemž městský kontrolor Mark Levine varoval, že provozní náklady by mohly překročit příjmy o 4,5 až 6,3 miliardy dolarů.

Mamdaniho kanceláře pro rasovou rovnost jsou přitom financovány částkou 10,2 milionu dolarů ročně, což je 42% nárůst, aniž by zveřejněná analýza nákladů a přínosů toto rozšíření ospravedlňovala…
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

IgorT
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9643
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: USA

Příspěvek od IgorT » 12 dub 2026, 07:15

‼️🇺🇸🇮🇷Trump: Či uzavrieme dohodu [s Iránom], alebo nie, je mi to jedno. Čína bude mať veľké problémy kvôli dodávkam zbraní do Teheránu

▪️Trump tiež odpovedal médiám na otázku, či Čína dodáva Iránu zbrane (po článku v západnej tlači):
➖ Čína to práve robí a Čína bude mať veľké problémy.
12.MP4
(2.48 MiB) Staženo 7 x
https://t.me/RVvoenkor/112958

IgorT
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9643
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: USA

Příspěvek od IgorT » 12 dub 2026, 07:31

‼️🇺🇸🇮🇷 Rokovania zlyhali: USA a Irán nedosiahli dohodu v Pakistane, — Vance

➖„Vracáme sa do USA, pretože sa nepodarilo dosiahnuť dohodu,“ povedal viceprezident USA a dodal, že to je „skôr zlá správa pre Irán“.
▪️Podľa jeho slov sa však iránska strana „rozhodla neprijmúť“ podmienky USA.
▪️V Teheráne potvrdili, že stretnutie skončilo bez dohody.
▪️Hovorca ministerstva zahraničných vecí Ismail Baghai oznámil, že strany si neskôr vymenia dokumenty na úrovni technických expertov.
▪️Poznamenal, že to neznamená definitívne odmietnutie dialógu: úspech diplomacie podľa neho závisí od „vážnosti zámerov druhej strany“ a od pripravenosti vzdať sa „prehnaných a neprijateľných požiadaviek“.
12-1.mp4
(4.71 MiB) Staženo 7 x
https://t.me/RVvoenkor/112962

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 19991
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: USA

Příspěvek od petrp » 12 dub 2026, 14:36

Mají mírová jednání mezi USA a Íránem vůbec šanci?
Když 28. února začala válečná operace USA a Izraele proti Íránu, málokdo čekal větší zápletku. Vždyť přece USA je největší vojenskou mocností světa a Izrael je nepochybně minimálně regionální vojenskou mocností. Oba státy mají také obrovskou technologickou převahu nad Íránem. Možná také proto, že o Íránu toho mnoho na Západě nevíme. Prostě, mnohé Írán a míra jeho odporu překvapil.
https://vasevec.info/komentare/maji-mir ... ubec-sanci

Vzhledem k osobě autora, překvapivě realistické hodnocení situace...
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Malé zloděje věšíme, velké jmenujeme do veřejných úřadů. Aristoteles
Čím zkorumpovanější stát, tím početnější zákony. Tacitus

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 19991
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: USA

Příspěvek od petrp » 12 dub 2026, 16:02

Trump: USA zahájí blokádu Hormuzského průlivu, nenechají se vydírat
Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že námořnictvo Spojených států zahájí blokádu Hormuzského průlivu a že mu nařídil zadržovat v mezinárodních vodách lodě, které za plavbu touto trasou zaplatily Íránu poplatek. Teherán šéf Bílého domu zároveň obvinil z vydírání celého světa a uvedl, že se Írán odmítl vzdát svých jaderných ambicí.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/trump ... at/2811041
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Malé zloděje věšíme, velké jmenujeme do veřejných úřadů. Aristoteles
Čím zkorumpovanější stát, tím početnější zákony. Tacitus

IgorT
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9643
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: USA

Příspěvek od IgorT » 12 dub 2026, 18:04

„Môžem zničiť Irán za jeden deň, ale nechcem to urobiť,“ povedal Trump.

„Iránci sa vrátia a dajú nám všetko, čo chceme. Chcem všetko. Nechcem 90 %, nechcem 95 %. Povedal som im: chcem všetko, a oni nemajú žiadne trumfy,“
dodal americký prezident
12-3.mp4
(5.48 MiB) Staženo 10 x
https://t.me/c/1621958276/39774

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 57420
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 12 dub 2026, 21:49

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/bez ... nam-temat/
Bez zájmu médii probíhá Bilderberg setkání ve Washingtonu. Máme seznam témat a osob
Setkání skupiny Bilderberg se v letošním roce 2026 se koná ve dnech 9. až 12. dubna ve Washingtonu, D.C., a skupina zveřejnila oficiální seznam témat, která budou projednávána v tajnosti za zavřenými dveřmi. (Foto: Flickr / ilustrační)

Jako obvykle jsou témata mimořádně aktuální: přední globalisté se budou zabývat současnou válkou v Íránu a dopady uzavření Hormuzského průlivu na svět, energetickou produkcí a globálním obchodem, hrozbami prezidenta Donalda Trumpa ohledně vystoupení z NATO, umělou inteligencí a dalšími otázkami.
Veřejnost bohužel nebude mít možnost se dozvědět, co si o těchto otázkách myslí přední světové osobnosti, protože účastníci jsou vázáni mlčenlivostí podle pravidel Chatham House, která jim podle jejich tvrzení dávají svobodu diskutovat o otázkách bez obav z kontroly ze strany médií nebo veřejnosti.

„Setkání je fórem pro neformální diskuse o významných tématech,“ uvádí skupina na svém oficiálním webu. „Setkání se konají podle pravidel Chatham House, která stanoví, že účastníci mohou volně využívat získané informace, ale nesmí být odhalena totožnost ani příslušnost řečníka (řečníků) ani žádného jiného účastníka.“

„Díky soukromé povaze setkání se účastníci účastní jako jednotlivci, nikoli v jakékoli oficiální funkci, a proto nejsou vázáni konvencemi své funkce ani předem dohodnutými postoji. Díky tomu si mohou vzít čas na poslech, reflexi a shromažďování poznatků. Neexistuje žádný podrobný program, nejsou navrhována žádná usnesení, nekonají se žádná hlasování a nejsou vydávána žádná politická prohlášení.“

Zde je seznam témat letošního setkání, převzatý z jejich webových stránek:

WASHINGTON, D.C., 9. dubna 2026 – 72. setkání skupiny Bilderberg se bude konat ve dnech 9. až 12. dubna 2026 ve Washingtonu, D.C., USA. Jako vždy byla pozvána různorodá skupina politických lídrů a odborníků z průmyslu, financí, akademické sféry a médií. Seznam účastníků je k dispozici zde.

V abecedním pořadí jsou témata k diskusi pro tento rok následující:

AI
Bezpečnost v Arktidě
Čína
Digitální finance
Diverzifikace energetických zdrojů
Evropa
Globální obchod
Blízký východ
Rusko
Transatlantické vztahy v oblasti obranného průmyslu
Ukrajina
USA
Budoucnost válčení
Západ

Oficiální seznam, který zahrnuje generálního tajemníka NATO Marka Rutteho, kanadského premiéra Marka Carneyho, ministra financí Trumpovy vlády Scotta Bessenta, prezidenta Světového ekonomického fóra Børge Brendeho, generálního ředitele společnosti Palantir Alexe Karpa a venture kapitalistu Petera Thiela.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

IgorT
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9643
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: USA

Příspěvek od IgorT » 14 dub 2026, 06:57

‼️🇺🇸🇾🇪 Americká lietadlová loď „George Bush“ sa obáva Húsiov a využíva obchádzkovú trasu, — USNI

▪️Namiesto toho, aby preplávala Gibraltársky prieliv, lietadlová loď USS George H.W. Bush pláva oveľa dlhšou trasou okolo Afriky, aby sa dostala do Perzského zálivu.
▪️Táto „obchádzka“ umožňuje vyhnúť sa vodám kontrolovaným Húsiami, ako je Červené more a Bab el-Mandebský prieliv
14-1.jpg
https://t.me/RVvoenkor/113052

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 57420
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 14 dub 2026, 19:55

https://www.echo24.cz/a/HxTnF/svet-zpra ... dvou-dnech
Trump avizuje nové rozhovory s Íránem už v příštích dvou dnech
Americký prezident Donald Trump v úterý v telefonickém rozhovoru pro deník New York Post prohlásil, že jednání s Íránem by mohly být v Pákistánu obnoveny už během příštích dvou dnů. „Měli byste tam (novináři) opravdu zůstat, protože v příštích dvou dnech by se mohlo něco stát a my se spíše přikláníme k tomu, abychom tam jeli,“ citoval NYP Donalda Trumpa.

V prvním dnešním rozhovoru s NYP Trump prohlásil, že jednání „probíhají, ale trochu pomalu“, než naznačil, že druhé kolo přímých jednání o ukončení sedmitýdenní války se pravděpodobně uskuteční někde v Evropě. Asi o půl hodiny později ale Trump do deníku zavolal zpět s aktualizací.

„Měli byste tam opravdu zůstat, protože by se v příštích dvou dnech mohlo něco stát a my se spíše přikláníme k tomu, abychom tam jeli,“ řekl ohledně Islámábádu. „Je to pravděpodobnější, víte proč? Protože polní maršál odvádí skvělou práci,“ dodal americký prezident. Trump měl na mysli pákistánského polního maršála generála Asima Munira, s nímž loni navázal kontakt, když se Pákistán zmítal ve válce s Indií, která skončila po pouhých čtyřech dnech díky mírové dohodě, kterou pomohly zprostředkovat USA, a o které se Trump zmiňuje jako o jedné z válek, kterou zastavil.

„Je fantastický, a proto je pravděpodobnější, že se tam vrátíme,“ dodal na adresu generála Munira. „Proč bychom měli jet do nějaké země, která s tím nemá nic společného?“ zeptal se řečnicky s ohledem ke své předešlé informace.
Prezident také naznačil, že není spokojen se zprávami o tom, že USA během neúspěšných rozhovorů z minulého víkendu požádaly Írán o pozastavení programu obohacování uranu na nejméně dvě desetiletí. „Říkal jsem, že nemohou mít jaderné zbraně,“ uvedl, „takže se mi nelíbí těch 20 let.“ Írán již celá desetiletí pracuje na obohacení uranu a současně po celou dobu s většími přestávkami vede o svém jaderném programu vyjednání se Západem a MAAE.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Odpovědět